USA

Experti z USA: V moči a krvi obětí z Dúmy byl chlór a nervový plyn!

Američtí experti tvrdí, že testy krve a moči obětí sobotního útoku na syrské město Dúmá potvrdily přítomnost chemických látek. Vzorky byly pozitivní na chlór a nervový plyn. S odvoláním na dva americké činitele s napojením na zpravodajské služby to uvedla televize NBC.

Spojené státy mají k dispozici vzorky krve a moči obětí smrtícího sobotního útoku v Sýrii. Získat je měly z nemocnic prostřednictvím amerických a zahraničních zpravodajských agentur, informuje NBC.

A z testů výsledků vyplývá jediné - úder v Dúmě byl opravdu chemickým útokem. Tvrdí to dva významní američtí činitelé, podle kterých se v lidských tekutinách našly stopy chlóru a nervového plynu.

Důkazy o tom, že šlo o chemický útok, má i Francie. Ve čtvrtek to oznámil prezident Emmanuel Macron, který z akce obvinil jednotky syrské vlády.

Související obsah

Rusko i Sýrie ale jakoukoliv účast na smrtícím útoku nadále odmítají. Zemi nyní kvůli smrti 60 lidí hrozí odvetné útoky ze strany Spojených států a amerických spojenců. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) příznaky, které by naznačovaly zásah toxickými chemikáliemi, mělo na 500 lidí.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz