Požár

Hořícím bytem ve Zlíně se valil kouř, dva lidé i tak odmítli odejít

Hořícím bytem ve Zlíně se valil kouř, dva lidé i tak odmítli odejít
Zdroj: HZS Zlínského kraje

Když začne někde hořet, prvním impulsem většiny lidí je utéct co nejrychleji pryč. Dvojice obyvatel bytu ve Zlíně se ovšem zachovala přesně opačně a hořící příbytek odmítala opustit!

Profesionální i dobrovolní hasiči ze Zlína k hlášenému požáru bytu na Benešově nábřeží vyrazili po sobotním poledni. "Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že hoří v bytě ve třetím patře. Byt byl velmi silně zakouřen a dým se rychle šířil dál do prostoru celého domu. Hasiči ihned začali s evakuací obyvatel," popsala začátek výjezdu mluvčí Lucie Javoříková.

Problém ovšem nastal, když chtěli hasiči odvést dvojici lidí, která obývala hořící byt. Ti totiž odmítali odejít a vytáhnout ven je museli městští strážníci.

"Tito dva lidé byli velmi silně intoxikovaní kouřem a skončili v péči záchranářů, kteří je následně převezli k ošetření do krajské nemocnice. Z vyššího podlaží museli hasiči evakuovat v dýchací masce ženu, která nebyla schopna pro velké zakouření prostor sama opustit. Taktéž byla poté ošetřena záchranáři," doplnila Javoříková.


Související obsah

Kromě hustého kouře komplikovalo hašení ohně i to, že v bytě zasaženém plameny bylo uskladněno velké množství věcí, mezi nimiž se oheň rychle šířil.


Po zdolání požáru hasiči byt i zbytek domu odvětrali přetlakovou ventilací. Škoda na zničeném bytě zatím nebyla vyčíslena. "Vyšetřovatel zjistil, že se v bytě vznítil hořlavý materiál, který se nacházel v těsné blízkosti kamen na tuhá paliva," uzavřela Javoříková.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz