Pepřový sprej

Dívka ve třídě ukázala pepřový sprej. 9 dětí skončilo v nemocnici

Dívka ve třídě ukázala pepřový sprej. 9 dětí skončilo v nemocnici
Zdroj: Thinkstockphotos

Neopatrná manipulace s pepřovým sprejem narušila celé školní vyučování. Dívka (17) ze střední školy v Hradci Králové v pondělí ukazovala kamarádce svůj pepřový sprej. Ten však během toho omylem zmáčkla a postříkala další spolužačky. Devět dívek skončilo po ošetření v místní nemocnici.

Pondělní zásah patří mezi nejkurióznější výjezdy záchranářů během celého roku. "V průběhu zákroku jsme ošetřili devět dívek, které byly ve škole zasaženy pepřovým sprejem," uvedl mluvčí zdravotnické záchranné služby Ivo Novák. Do školy dorazili i policisté a hasiči. Ti zasaženou třídu vyvětrali.

Celá událost se pravděpodobně odehrála v předmaturitním ročníku místní střední školy. "Všechny zasažené byly ročníky narození 2001 a 2002. Některé z nich měly pocity na zvracení, a také kašlaly," řekl mluvčí.

Dívky byly podle záchranářů také ve špatném psychickém stavu. Nešťastná manipulace se sprejem narušila celé vyučování, školačky totiž musely odjet. "Po prvotním ošetření jsme je převezli k dalšímu vyšetření do nemocnice v Hradci Králové," uvedl Novák.

Související obsah

Jak se dívce podařilo pepřový sprej spustit, zatím není jasné. Většina těchto zařízení má totiž bezpečnostní pojistku a dráždivá látka se z něj uvolní až po jejím odstranění.

jva, TN.cz

K tématu Pepřový sprej

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz