Domácí

Šílenec ujížděl policii Stromovkou. Lidé sotva uskakovali! VIDEO

Ve čtvrtek ohrožoval v pražské Stromovce rodiny s dětmi řidič, který skrz park ujížděl před policisty. Lidé před ním museli na poslední chvíli uskakovat. Zběsilou jízdu ukončil až sloupek, který brání vjezdu do areálu. Celou honičku zaznamenala kamera v policejním autě.

"Ve čtvrtek krátce po sedmnácté hodině si policisté místního oddělení Holešovické nádraží v rámci hlídkové činnosti všimli dodávky, jejíž registrační značka procházela evidencí jako odcizená. Rozhodli se proto vůz zastavit a řidiče zkontrolovat. Ten však byl jiného názoru. Když si všiml policejního vozu, na nic nečekal, sešlápl plyn a snažil se ujet," potvrdil policejní mluvčí Jan Rybanský.

Policisté se okamžitě pustili do pronásledování dodávky, ta nejdříve projela Partyzánskou, U Výstaviště, projela středem tramvajové zastávky a přes zákaz vjezdu vjela do parku Stromovka, ve kterém v té době byly desítky lidí.

Dodávkou se řidič řítil po pěších cestách takovou rychlostí, že chodci museli uskakovat. Ohrozil také policisty, kteří se mu snažili zatarasit cestu svým vozem.

Zběsilá jízda skončila u výjezdu ze Stromovky poblíž Wolkerovy ulice, v průjezdu, který do parku ústí, je totiž sloupek bránící vjezdu.

Řidič ale svůj úprk nevzdal a dál pokračoval pěšky. Policistům nezbývalo nic jiného, než se za ním rozběhnout. Dostihnout se ho podařilo po několika metrech.

Související obsah

Následnou kontrolou vozidla i prchajícího muže zjistili policisté hned několik věcí. "Vůz, ve kterém se snažil ujet, byl před dvěma dny odcizen spolu s doklady i klíčky v Ústeckém kraji. Muž má navíc vyslovený zákaz řízení do ledna roku 2019. Na místě provedená dechová zkouška byla negativní, nicméně test na drogy byl pozitivní na amfetamin a metamfetamin," doplnil Rybanský.

Muž se nakonec ke krádeži dodávky přiznal, schované prý bylo na Mělnicku. "V současné době je čtyřiatřicetiletý muž podezřelý z trestných činů krádež, obecné ohrožení, násilí proti úřední osobě a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě odsouzení hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi," dokončil Rybanský.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz