Tlaková lahev

Nový fígl na hašení tlakových lahví? Střílí do nich snajpři! FOTO

Nový fígl na hašení tlakových lahví? Střílí do nich snajpři! FOTO
Zdroj: HZS Karlovarského kraje

Když hoří někde, kde jsou uskladněné i tlakové láhve s plynem, prvořadým úkolem hasičů je nádoby ochladit a odnést od plamenů co nejdál. Nyní ovšem zkoušejí něco úplně jiného a na první pohled strašně nebezpečného - do tlakových lahví střílí z pušek!

"Pokud je při požáru riziko přítomnosti tlakové lahve, je prvořadým úkolem hasičů zajistit chlazení lahve, její vynesení mimo místo požáru a pokračující chlazení, aby se zabránilo rozpínání plynů uvnitř vedoucí k roztržení a masivnímu úniku plynu," popisuje běžný postup mluvčí karlovarských hasičů Martin Kasal.

Jeho kolegové ovšem nyní zkoušeli úplně nový způsob - nádoba se místo odnesení pryč prostřelí. "Výcvik zaměřený na tuto techniku probíhal ve dvou dnech ve vojenském prostoru Hradiště a byl určen velitelům hasičů ve spolupráci s policejními odstřelovači," přiblížil Kasal.

Související obsah

Účastníci kurzu nejprve absolvovali teoretickou přípravu, mnohem zajímavější ovšem byl praktický výcvik, při němž vznikly i úchvatné fotografie.

Mluvčí hasičů poznamenal, že krajští hasiči pozoruhodnou novou techniku zatím opravdu jen testují, v praxi ji ještě nikde nepoužili.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz