Soudy

Soudy nařídily odpojit chlapce od přístrojů. Už hodiny dýchá sám!

Soudy nařídily odpojit chlapce od přístrojů. Už hodiny dýchá sám!
Zdroj: facebook

Téměř dvouletého Alfieho Evanse odpojili lékaři na rozhodnutí soudů od přístrojů. Podle rodičů už několik hodin dýchá sám. Nemocnice přitom tvrdila, že Alfie bez pomoci lékařů nepřežije a smrt je v jeho nejlepším zájmu. S tím souhlasily i soudy.

Kate Jamesová a Tom Evans bojovali o život svého 23měsíčního syna u soudu. Lékaři totiž rozhodli o odpojení chlapečka od přístrojů, s čímž rodiče nesouhlasili. Soudy všech instancí ale daly za pravdu zdravotníkům, což vyvolalo vlnu protestů.

Chlapec byl odpojen od přístrojů v neděli večer, dosud ale dýchá sám. Kate na sociální síti dokonce zveřejnila fotku, na níž se jí malý Alfie drží kolem krku. "Je úžasný. Vypadá krásně. Je jedno, co se stane, už teď dokázal, že neměli pravdu," napsala.

Lékaři poskytli Alfiemu kyslík a vodu, jinak ale podle rodičů nepotřeboval žádnou pomoc. Píše o tom portál Daily Mail. "Bojoval jsem jako lev u soudu, protože jsem věděl, že je to tak správně. A podívejte, kde jsme teď, můj syn je stále naživu po deseti děsivých a srdcervoucích hodinách," uvedl Tom na facebooku.

Související obsah

Ve Velké Británii mají přednost práva pacientů před přáním rodičů, pokud lékaři s příbuznými nesouhlasí. Proto musel být Alfie od přístrojů odpojen, když soudy rozhodly ve prospěch nemocnice Alder Hey, kde byl chlapec hospitalizován.

Kvůli neobvyklé situaci by se měl případem znovu zabývat nejvyšší soud. Mimořádné jednání je naplánováno na úterní odpoledne. "Povídal jsem si s lékařem asi 40 minut a on přiznal, že jsme měli pravdu. Říkali, že Alfie trpí, ale teď ani není připojen na ventilaci a určitě netrpí," doplnil Tom Evans.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz