Oběti

V Torontu umíraly hlavně ženy! Rodiny obětí se chtějí pomstít

V Torontu umíraly hlavně ženy! Rodiny obětí se chtějí pomstít
Zdroj: Profimedia

Identita útočníka z Toronta už je známá, totožnost obětí ale zatím úřady nezveřejnily. Média informují, že mezi zemřelými jsou i cizinci - z Jižní Koreje či Jordánska. Dvě oběti už identifikovali jejich příbuzní. Policie mezitím obvinila pachatele z vražd, o motivu ale zatím mlčí.

Kanadská policie poprosila veřejnost o pomoc při identifikaci obětí pondělního útoku v Torontu. Řidič, který najel dodávkou do davu na chodníku, zabil 10 lidí a 14 dalších vážně zranil. Alek Minassian, jak se má pachatel jmenovat, už byl obviněn.

Mezi oběťmi jsou podle vyšetřovatelů hlavně ženy, píše portál CBC News. Zda to souvisí s útočníkovým motivem, zatím není jasné. Věk zemřelých se pohybuje mezi dvaceti a osmdesáti lety. Některé z nich už identifikovali příbuzní či blízcí.

Při útoku zemřela 80letá Dorothy Sewellová, oznámil to její vnuk Elwood Delaney. Radost jí dělala vnoučata i pravnoučata, ale také sport - byla velkou fanynkou torontského hokejového týmu Maple Leafs a baseballového klubu Blue Jays.

"Alek Minassian má velké štěstí, že je ve vězení na opačné straně země, protože kdybych tam byl, už bych ho složil k zemi. Kvůli tobě teď musím mým třem dětem a mojí žene říct, že už nikdy nepromluví s babičkou ani ji neuvidí na Vánoce a narozeniny. Miluju tě, Dorothy," napsal Elwood na facebooku.

 

Další identifikovanou obětí je Anne Marie D'Amicová, která pracovala ve firmě sídlící na ulici, kde k útoku došlo. Záchranáře zavolal Rob Greco, který dívce poskytl první pomoc. "Byla poslední, kterou dodávka zasáhla. Říkal jsem jí, ať je silná, že pomoc je na cestě," uvedl.

Anne Marie měla podle rodiny velké srdce a neváhala komukoliv pomoci. "Opravdu pečovala o lidi kolem sebe a obětovala se, jen aby byli šťastní. V srdci měla jen dobro. Její jméno bylo spojeno s touto tragédií, my bychom ale chtěli, aby byla symbolem altruismu," sdělila rodina v oficiálním prohlášení.

Mezi oběťmi jsou podle tamních úřadů i dva občané Jižní Koreje, další zůstává těžce zraněn. Jeden zemřelý pocházel z Jordánska. Čeští občané by mezi oběťmi podle ministerstva zahraničí být neměli.

 

Související obsah

Dodávka najela do davu na chodníku v Torontu v pondělí kolem půl druhé odpoledne. Řidič z místa ujel, policisté ho dopadli po několika minutách. Útočit měl 25letý Alek Minassian, který byl obviněn z 10 vražd a 13 pokusů o vraždu. Motiv je zatím nejasný.

Podívejte se na reportáž TV Nova:

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz