Matka

Opilá matka usnula v obchodě: Nadýchala přes 4 promile! VIDEO

Brněnští strážníci v úterý večer řešili případ opilé matky (32), která usnula v nákupní galerii. Vedle lavičky postávala její dcera (3), o kterou se namol opilá žena nedokázala postarat. Když strážníci dali ženě dýchnout, nemohli uvěřit svým očím. Na měřícím přístroji svítila hodnota 4,39 promile.

Na nezvyklou situaci upozornili ostatní návštěvníci obchodního centra. "Strážníci dvaatřicetiletou ženu probudili a po chvíli bylo jasné, že je velmi silně opilá. Působila zmateně, plakala, a dokonce si nebyla zcela jistá, zda se nachází v Brně," uvedl mluvčí městské policie Jakub Ghanem.

Hlídka z ženy dostala, že před příchodem do nákupního centra pila vodku. Po chvíli pak bylo strážníkům jasné, že se o dceru nedokáže postarat. Namol opilé matce dali alkoholtester a nestačili se divit. "Nadýchala hodnotu 4,39 promile alkoholu," řekl Ghanem.

"Při takto vysoké hladině hrozí člověku nenavyklému na pravidelné pití alkoholu i bezvědomí nebo otrava alkoholem," dodala městská policie. Strážníci tak začali shánět příbuzné, kteří by se o malou dívku mohli postarat.

Související obsah

Nakonec se jim podařilo zjistit, že by si dceru mohl vyzvednout její otec. "Od ženy si proto vzali jeho telefonní číslo a muž se rozhodl co nejdříve přijet, přestože se aktuálně nacházel několik desítek kilometrů od Brna." Na místo následně dorazila i Policie ČR, která si matku s dcerou od strážníků převzala. Policisté celý případ ještě došetří. "O nešťastné události budeme informovat také sociální pracovníky," uvedl Ghanem.
 

jva, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz