Srážka

Jirku srazilo auto na přechodu. Svíčky za něj hoří přímo na silnici

Spolužáci a kamarádi vzpomínají na třináctiletého Jirku, kterého srazilo auto v Praze na přechodu nedaleko školy. U místa nehody vznikl malý pomníček, kde chlapcovi blízcí zapalují svíčky a píšou dojemné vzkazy.

"Vzpomínáme na tebe, Jirko, byl jsi vždycky dobrý kámoš," píše jeden ze spolužáků ve vzkazu, kterými se to u přechodu v pražských Jinonicích jen hemží. Blízcí se tak vyrovnávají se ztrátou třináctiletého chlapce, kterého na stejném místě srazilo auto.

Vzkazy jsou nalepeny z druhé strany dopravních značek, další kamarádi uložili pod svíčky, které na místě hoří. Jsou jich desítky a doplňují je plyšáci, květiny i malé lucerny a osobnější dárky. Pomníček vznikl především díky spolužákům z nedaleké školy.

Právě odsud se zřejmě chlapec minulý pátek odpoledne vracel, když do něj na křižovatce ulic Radlická a Butovická vrazilo auto. Přestože se ho snažili oživit svědci i přivolaní záchranáři, školák podlehl vážným zraněním.

Související obsah

"První posádka byla na místě za šest minut, záchranáři chlapce oživovali, zajistili dýchací cesty, bohužel přes veškerou jejich snahu pacient mnohačetným poraněním podlehl," potvrdila mluvčí záchranářů Jana Poštová. O život chlapce podle ní bojovaly posádky asi hodinu.

Podle svědků chlapec přebíhal přes silnici a auto viděl až na poslední chvíli. V místě ale často řidiči jezdí rychleji, než by měli. Příčinu nehody ukáže až vyšetřování policistů. Zatím uvedli pouze to, že řidič nebyl pod vlivem alkoholu.

epa, TN.cz

K tématu Srážka

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz