Znásilnění

Znásilnění v Praze! Agresor zatáhl dívku na hřiště. Hledají svědka

Znásilnění v Praze! Agresor zatáhl dívku na hřiště. Hledají svědka
Zdroj: Policie ČR

Brigáda v Praze skončila pro mladou ženu děsivým zážitkem. Když ji uprostřed noci vyhodili z práce, dívka v hlavním městě zabloudila a skončila v temné uličce, kde ji přepadl neznámý pachatel. Muž ji zatáhl na dětské hřiště a žádal po ní sex. Policisté hledají svědka, který by případ mohl pomoci objasnit.

Ke znásilnění osmadvacetileté ženy došlo na konci března. Poškozená přijela do Prahy kvůli brigádě. Ačkoliv měla slíbenou práci na několik dní, po několika hodinách ji vyhodili uprostřed noci na ulici. Dívka chtěla jít na autobusové nádraží Florenc, kde chtěla v čekárně počkat na ranní autobus domů. V Praze ale zabloudila.

Žena došla až ke Štefánikovu mostu, pak se chtěla postranními uličkami dostat na Florenc, v Lannově ulici ji ale oslovil neznámý muž.

"Po dívce žádal sex a vyhrožoval jí, že pokud mu nebude po vůli, tak ji zbije. Dívka se ještě pokusila utéct z ponuré uličky co nejdál od hrubiána. Tento pokus ale vyšel vniveč, neboť násilník dívku během několika málo metrů doběhl a přehodil ji přes plůtek na dětské hřiště," prozradil mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan.

Na hřišti po dívce chtěl muž znovu sex nebo jiné praktiky, k pohlavnímu styku sice nedošlo, ale celá událost pro něj zřejmě byla i tak dostatečně uspokujující. "V závěru této dramatické situace se muži podařilo vyvrcholit a posléze odešel neznámo kam," řekl Hulan.

Související obsah

Policisté případ vyšetřují pro podezření ze znásilnění. Pachateli hrozí až 10 let za mřížemi. Zatím se ale muže vypátrat nepodařilo. Policisté proto hledají důležitého svědka. Ten se v době, kdy muž dívku na hřišti obtěžoval, pohyboval nedaleko hřiště v Lannově ulici a podle kriminalistů by mohl poskytnout velmi cenné svědectví.

"Prosíme muže zachyceného na záběrech bezpečnostních kamer, aby se přihlásil kriminalistům šestého oddělení prvního policejního obvodu například prostřednictvím linky tísňového volání 158. Stejným způsobem mohou detektivům předat informace občané, kteří tohoto muže poznávají a znají jeho totožnost, případně místo jeho pobytu nebo pohybu," dodal policejní mluvčí Hulan.

vbo, TN.cz

K tématu Znásilnění

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz