Svatba

Ochrnutý mladík toužil projít na svatbě uličkou. Povedlo se! VIDEO

Ochrnutý mladík toužil projít na svatbě uličkou. Povedlo se! VIDEO
Zdroj: Instagram

Dvě stovky hostů se staly svědky neskutečného momentu, kdy se paralyzovaný mladík zvedl a prošel uličkou na vlastní svatbě. Podpírala ho novomanželka, která také strávila uplynulá léta tréninkem s partnerem. Chris totiž nevěřil, že něco tak skvělého ještě zažije.

Chris Norton a Emily Summerová si řekla svá ano těsně před západem slunce ve floridském městě Jupiter. Pak udělali to, co na svatbě činí většina novomanželů - prošli se uličkou tleskajících hostů, kteří oslavovali jejich lásku. Pro tuto dvojici to ale nic běžného nebylo, píše portál People.

Chris totiž strávil posledních sedm let na invalidním vozíku, k němuž ho připoutalo zranění při fotbalovém zápase. Dnes 26letý mladík zůstal ochrnutý od krku dolů. "Jako by někdo vypnul moje tělo. Snažil jsem se zvednout, ale nešlo," vzpomíná Chris.

Lékaři mu po úrazu oznámili, že existuje jen tříprocentní šance, že někdy bude moci hýbat jakoukoliv částí těla. Chris to ale nechtěl přijmout, a tak začal pravidelně chodit na rehabilitaci a po roku tvrdého cvičení se dokonce vrátil ke studiu vysoké školy.

Přestože mohl studovat, bál se, že nikdy nenajde dívku svých snů. A pokud by ji našel, měl strach, že s ním nebude chtít nic mít - případně o to, aby nebyl na obtíž. "Chtěl jsem být manželem a otcem, ale bál jsem se, že to bude pro ženu moc velká zátěž," uvedl Chris.

Související obsah

Nakonec ale potkal Emily, poznali se díky internetové seznamce. Ihned věděl, že je ta pravá - a ona to vnímala stejně. "Jeho příběh byl neobyčejný. Jeho vůle nevzdat se. Věděla jsem, že ať se děje cokoliv, budeme v pořádku. Když si něco umíní, jde si za tím. Proto jsem se do něj zamilovala," popsala Emily.

V roce 2015 se Chris Emily svěřil, že by si chtěl na slavnostním předávání pro diplom z univerzity dojít - s její pomocí. Dvojice začala intenzivně trénovat a nakonec se povedlo. Večer předtím navíc požádal Chris svoji vyvolenou o ruku a pár se začal připravovat na další zkoušku. Chris chtěl projít uličkou na svatbě.

I to se podařilo a dvě stovky hostů minulý víkend sledovaly, jak Emily objala Chrise za jeho zády a pomohla mu na nohy. A pak už se vydali vstříc hostům na konci uličky a budoucnosti. "Bylo mnoho těžkých momentů. Ale všechno je možné, když se nevzdáte. Chci být příkladem toho, že život může být výjimečný," uzavřel Chris.


Podívejte se na video, jak Chris s Emily prošli uličkou:

Please share to spread hope! #Repost @people @emilysummersnorton and I are so excited to be able to finally share the moment we have been working so hard for with all of you, the WEDDING WALK!!! It's unbelievable to think about how I went from the worst day of my life on October 16th, 2010 when I suffered a spinal cord injury to my best day when I married my best friend & the love of my life. It's amazing what happens when you lean on God, keep the faith and work as hard a you can!! God has an incredible plan for each and everyone of us. You can take your challenges and turn it into something so beautiful. Thank you @fotolanthropy & @7yardsfilm for this incredible video!!!! #7yardsfilm #Wedding After a college football accident left him paralyzed, Chris Norton was told he had a three percent chance of moving anything below his neck ever again. Seven years later, he walked his bride Emily down the aisle at their wedding. Tap the bio link to see more via @peopletv.

Pspvek sdlen Chris Norton (@chrisanorton16),

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz