Vražda

Motiv dvojnásobné vraždy u Ústí? Chatař prý tvrdil, že zdědí miliony!

Motiv dvojnásobné vraždy u Ústí? Chatař prý tvrdil, že zdědí miliony!
Zdroj: AKTU.cz

Případ dvojnásobné vraždy v zahrádkářské kolonii na Ústecku šokoval na začátku roku Česko. Pachatel měl zabít manžele, kteří v chatce žili se svými dětmi, poté se zastřelil. Policie dopadla jeho komplice, podle nějž měly být v chatě miliony. A mohly o nich mluvit samy oběti.

V chatě na Ústecku našli kriminalisté na začátku ledna dvě těla, před ní leželo další. Podle vyšetřovatelů pachatel, později identifikovaný jako Miroslav Benák, zavraždil manžele, kteří v domku žili, a znásilnil jejich dceru. Poté spáchal sebevraždu.

Policie po několika dnech dopadla také Benákova komplice Jaroslava Topinku, který vypověděl, že v chatce mělo být osm milionů korun. Jak mohl předseda zahrádkářské kolonie přijít k takovým penězům, nebylo dlouho jasné.

Vyšetřovatelé pracují i s verzí, že měl chatař dědit a věřitelům sliboval, že jim splatí všechny dluhy. Informoval o tom deník MF Dnes. Komu dlužil a kolik, zatím policisté nezjistili. Od jednoho z věřitelů ale zřejmě Benák dostal tip.

Podle informací deníku byl muž opravdu v probíhajícím dědickém řízení. Nešlo ale o miliony, spíše majetek za statisíce. Finanční motiv má být zanesen i v usnesení o trestném stíhání druhého pachatele Topinky.

Když v chatě nenašel miliony, recidivista Benák pravděpodobně zpanikařil a muže se ženou zavraždil. Vše měly vidět jejich děti ve věku 9, 16 a 21 let. Jednu či obě dcery údajně Benák znásilnil, poté vyběhl ven a zastřelil se. Pro pomoc pak doběhl syn.

Podívejte se na reportáž TV Nova o případu:

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Giuliani půjde před komisi kvůli útoku Trumpových příznivců na Kapitol

Zvláštní výbor americké Sněmovny reprezentantů pro vyšetřování útoku na Kapitol z loňského 6. ledna si předvolal Rudy Giulianiho a další dva právníky, kteří veřejně prosazovali Trumpova nepodložená tvrzení o podvodech v prezidentských volbách. Vypovídat má rovněž exprezidentův volební stratég Boris Epshteyn, rovněž člen týmu, jenž se snažil zvrátit výsledky voleb a alarmovat Trumpovy příznivce tvrzením o ukradených volbách.

Krátká zpráva

Zemřel nejstarší muž na světě, bylo mu 112 let

Španěl Saturnino de la Fuente, zapsaný v Guinessově knize rekordů jako nejstarší muž světa, zemřel ve věku 112 let a 341 dní. Skonal doma ve svém rodném městě León na severozápadě země. De la Fuente začal pracovat ve svých 13 letech v továrně na výrobu obuvi. Měl osm dětí, 14 vnoučat a 22 pravnoučat.

Píše se na Deník.cz