Liberecký kraj

Tisíce technařů obsadily louky u Liberce. Lidé si stěžují na hluk

Tisíce technařů obsadily louky u Liberce. Lidé si stěžují na hluk
Zdroj: Policie ČR

Více než sedm tisíc lidí se shromáždilo na loukách v Krásné Studánce u Liberce, kde o víkendu probíhá obří technoparty. Akce je na soukromých pozemcích se souhlasem majitele. Policisté museli řešit desítky stížností místních obyvatel na hluk. Kvůli bezpečnosti provozu také dočasně omezili provoz na silnici 13 do Frýdlantu.

Po frekventované silnici mezi Frýdlantem a Libercem se motají desítky pěších, kteří přicházejí nebo odcházejí z areálu. „Policie proto přikročila k dočasné úpravě dopravního značení a snížili rychlostní limity ze 70 na 50 km/h,“ uvedla mluvčí policie Libereckého kraje Vlasta Suchánková. Policisté hlídají bezpečnost na silnicích. Situaci také monitorují z vrtulníku.

Kromě dopravní obslužnosti nemuseli policisté řešit žádné jiné komplikace ani žádné závažné trestní delikty. Kontrolou prošlo přes 180 vozidel a bezmála 300 osob. "Řidiči spáchali dosud 34 přestupků, z toho 14 řidičů bylo pod vlivem omamných a návykových látek," vyčetla mluvčí policie.

Devatenáctiletého Belgičana zadrželi s drogami v autě. Ve zkráceném řízení byl předán státnímu zástupci a soudu, kde mu hrozí 1 - 5 let vězení. „Policisté se také potýkají s více jak stovkou oznámení a podnětů ze strany občanů, kteří si stěžují na nadměrně hlučnou hudební produkci,“ doplnila Suchánková.

Související obsah

 

Vzhledem k tomu, že se technoparty odehrává na soukromých pozemcích se svolením majitele, jednají policisté jak s ním, tak s organizátory akce. „Nadměrnou hlučností se dopouštějí porušení obecně závazné vyhlášky. Řešení porušení vyhlášky je v kompetenci správního orgánu Magistrátu města Liberec,“ upozornila policejní mluvčí. Podle ní pořadatelé akce po upozornění hlučnost snížili.

Přípravy na technoparty nedaleko Liberce: 

V noci na neděli prováděli kontrolní měření hluku pracovníci Státního zdravotního ústavu. Hodnoty se pohybovaly mezi 40 až 60 decibely, což je mírně nad horní hranicí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chorvatský prezident je proti vstupu Finska a Švédska do NATO

Chorvatský prezident Zoran Milanović chce požádat chorvatského zástupce v NATO, aby země hlasovala proti vstupu Finska a Švédska do NATO. Řekl to stanici N1 TV. Záhřeb by podle něj měl uplatňovat právo veta do doby, než bude v sousední Bosně schválena volební reforma, která by usnadnila bosenským Chorvatům volit své zástupce do vedoucích funkcí. Vláda Andreje Plenkoviče ale se svým prezidentem nesouhlasí. Milanović podle premiéra zastává proruské postoje.

Píše se na Deník.cz