Pálení čarodějnic

Místo tradičních vater hořely v Praze byt, auto a garáž. GALERIE

Slavnost pálení čarodějnic, které bylo v Praze kvůli horku, suchu a silnému větru o pondělní noci zakázané, nahradily jiné ohně. Vyhořel byt, garáž a popelem lehlo auto.

Byt v prvním patře činžovního domu ve Slezské ulici na Vinohradech začal hořet kolem 21. hodiny.

Hasiči v dýchací technice dostali plameny pod kontrolu za čtvrt hodiny. “Během požáru bylo evakuováno 12 osob, šest osob bylo zachráněno ve vyváděcích maskách a dvě osoby byly zachráněny pomocí výškové techniky z balkónu jednoho z bytů,“ popsal zásah mluvčí hasičů Martin Kavka.

Dva lidi museli ošetřit záchranáři. Po odvětrání domu se nájemníci mohli vrátit. Škodu hasičský vyšetřovatel odhadl na 150 tisíc korun. Příčinu vzniku požáru společně s ním vyšetřují policisté. Podle svědků není vyloučeno, že v bytě někdo vařil pervitin.

O hodinu později zachvátily plameny garáž ve Chřibské ulici v Ďáblicích. Také tam dostaly dvě jednotky hasičů oheň rychle pod kontrolu.

Osobní automobil zcela shořel o půlnoci ve Slavínského ulici na Barrandově. A to za podivných okolností. Starší fiat kombi stál na paloučku kousek vedle silnice a nikdo u něj nebyl. S velkou pravděpodobností ho někdo zapálil úmyslně.

Údajně tam vozidlo zajelo chvíli předtím a vzápětí se ulicí rozlehly hlasy hádajících se lidí. Pak vyšlehly plameny.

Hasiči dorazili po chvilce, auto už však bylo v jednom ohni. Přes rychlý zásah z něj zbyla ohořelá kostra. Případem se spolu s hasičským vyšetřovatelem zabývají policisté, na místo dorazila i kriminálka.

Samotné pálení čarodějnic žádné škody nezpůsobilo, i tradičně velké slavnosti probíhaly bez ohně a dokonce i bez kouření. Na základě výstrahy meteorologů před hrozícími požáry kvůli horku, suchu a silnému větru platilo nařízení magistrátu o zákazu rozdělávání ohňů na téměř celém území metropole.

Související obsah

“Pražští hasiči vyjížděli od 30. dubna do 1. května k celkem 15 událostem, které souvisely s pálením čarodějnic. V osmi případech hasiči po dohodě s občany ohniště uhasili nebo je vyzvali, aby tak učinili sami s ohledem na Nařízení hl. m. Prahy. V dalších sedmi případech se jednalo o planý poplach,“ uvedl mluvčí hasičů Kavka.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Pálení čarodějnic

Důležité Události

Krátká zpráva

Francouzský velvyslanec se vrátí do Washingtonu

Velvyslanec Francie se vrátí do Spojených států. Telefonický rozhovor mezi prezidenty Joe Bidenem a Emmanuelem Macronem zmírnil napětí mezi zeměmi poté, co Američané připravili Francouze o miliardovou zakázku na dodávku ponorek pro Austrálii, aniž by svého tradičního spojence předem informovaly.

Krátká zpráva

USA zdvojnásobí dar covidových vakcín chudším zemím na miliardu

Spojené státy zdvojnásobí počet covidových vakcín, které daruje chudším zemím, na více než miliardu, oznámil prezident Joe Biden. K naočkování populace v rozvojových zemích je podle odborníků potřeba pět až šest miliard dávek.

Píše se na Deník.cz