Požár

Volali o pomoc, skákali z pater. V ohnivém pekle umírali lidé! VIDEO

Hasiči v brazilském Sao Paulu usilovně prohledávají trosky zřícené vysokopodlažní budovy, kterou předtím pohltily mohutné plameny. Podle svědků lidé v nejvyšších patrech volali o pomoc, někteří dokonce vyskakovali před plameny z oken. Počet obětí zatím není známý.

Úřady se obávaly vysokého počtu obětí, zatím ale oficiálně nepotvrdily zprávy o mrtvých ani zraněných. Podle místních médií měl zemřít nejméně jeden muž, další tři lidé se pohřešují a několik se jich zranilo, včetně hasičů.

Těch na místo mohutného požáru v brazilském Sao Paulu vyrazilo celkem 160! Na pomoc přispěchalo 57 jednotek, z nichž některé stále prohledávají trosky a pátrají po přeživších, informuje britský Mirror.

Ohnivé peklo a dokonce i následný pád budovy natočilo hned několik svědků, kterým se nabídl opravdu otřesný pohled. Lidé z nejvyšších pater zoufale volali o pomoc, když se hořící budova sesula k zemi.

 

"Ulice byly plné zoufalých lidí," řekl novinářům recepční nedalekého hotelu. "Slyšel jsem několik výkřiků," dodal. Victor Hinckel, který bydlí nedaleko, pak přinesl ještě děsivější svědectví. Podle něj se vyděšení lidé snažili zachránit před ohnivým peklem skokem z oken.

Související obsah

Opuštěnou mnohapodlažní budovu podle médií v současné době už obývali prakticky pouze bezdomovci, kterých tu ale bylo větší množství. Není vyloučené, že tu bydleli i se svými dětmi. Nyní už by měl být požár pod kontrolou.

 

Hasičům přispěchali na pomoc i členové armády. Předpokládá se, že oheň vypukl ve druhém nebo třetím patře a pak se začal rychle šířit do vyšších pater. Plameny také přeskočily na sousední budovu, kterou musely záchranné jednotky urychleně evakuovat. Proč hořet začalo, ale není jasné.

lud, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz