Florida

Tajemné díry na Floridě: Země se otevírá, lidé mají strach. VIDEO

Tajemné díry na Floridě: Země se otevírá, lidé mají strach. VIDEO
Zdroj: YouTube.com

Své domovy muselo na neurčitou dobu opustit několik obyvatel části Wynchase ve floridském městě Ocala poté, co se bez varování začala otevírat země. Obří díry se objevily na několika místech, úřady se nyní snaží zjistit, co za sesuvy půdy vězí.

Díry ve velkém obklopily zejména ocalský rybník, který se nachází asi 80 mil severozápadně od Orlanda. Nejméně osm rodin muselo opustit své domovy, aniž by měly sebemenší tušení, kdy se vrátí zpět, informuje portál ABC News.

Podle Marena Pindera, který v oblasti bydlí, se objevují stále nové a nové díry, které jsou větší a větší. "Prostě se zjevují," řekl Pinder televizi WFTV. "Jsme v bezpečí? Netušíme. Je to opravdu děsivé," dodal.

Pro všechny případy má on i jeho blízcí zbalený batoh s nejnutnějšími věcmi. To kdyby museli být také evakuováni. "Můžeme ho prostě popadnout a vypadnout," vysvětlil.

Související obsah

Tamní hasiči se snaží zjistit, co tajemné díry způsobuje. "Důvod může souviset s prasklou vodovodní přípojkou," prohlásili minulý týden. Lidé z bezprostředního okolí byli z preventivních důvodů přemístěni.

Opravit škody ale nebude vůbec jednoduché. Tamní lidé už mají podobnou zkušenost z roku 2012, kdy město platilo tisíce dolarů, aby mohla být zasypaná vrtná ložiska.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz