Zvířátka v ZOO

Slůňata v pražské zoo si užívají jarní slunce ve výběhu! GALERIE

Slůňata v pražské zoo si užívají jarní slunce ve výběhu! GALERIE
Zdroj: Zoo Praha

Jaro již dorazilo do pražské zoo v plné síle. A i mláďata slona indického Max a Rudi už dovádějí na trávě v zeleném výběhu.

Slůňata Max a Rudi se tento týden vydali prozkoumat plnými doušky jarní výběh. "A to zhruba o 35 kilogramů těžší než při posledním vážení, které proběhlo o měsíc dříve. Starší Max teď váží přesně 766 kg a mladší Rudi 544 kg," uvedla tisková mluvčí Zoo Praha Lenka Pastorčáková. Tentokrát šlo o jejich první vážení v chráněném kontaktu, tedy bez přímého kontaktu s chovateli.

"Za pěkného počasí teď budou obě sloní mláďata s matkami i tetičkami pravidelně pobývat ve výběhu na trávě, a to zhruba od desáté hodiny do půl třetí odpoledne. Pak je chovatelé přemístí do prostředního výběhu, kde má sloní skupina k dispozici i bazén," popisuje program současných trojských celebrit mluvčí zoo.

Starší Max se narodil 5. dubna 2016 jako vůbec historicky první mládě slona indického, které bylo v pražské zoologické zahradě narozeno i počato. Mladší Rudi přišel na svět 7. října 2016. Jeho jméno je připomínkou Rudolfa II. Habsburského. Pražská zoologická zahrada chová slony už od roku 1933. V současnosti jich v Troji máte možnost vidět sedm. Obývají pavilon s názvem Údolí slonů, který byl otevřen v březnu roku 2013.

Související obsah

Slon indický žije v jižní a jihovýchodní Asii. Je menší, než jeho africký příbuzný, v dospělosti dosahuje výšky 2-4 metry a váží 3-5 tun. I tak jde o největšího suchozemského živočicha žijícího v Asii. Dalším výrazným rozpoznávacím znamením je velikost uší, které má slon indický mnohem menší, než africký. Je považován za ohrožený druh, ve volné přírodě žije odhadem jen 40-50 tisíc jedinců.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zvířátka v ZOO

Důležité Události

Krátká zpráva

Škoda odstavuje na dva týdny výrobu

Automobilka Škoda Auto od pondělí zastavila výrobu ve všech třech svých českých závodech. Odstavení výroby bude trvat následující dva týdny. Výjimkou bude jedna linka v závodech v Kvasinách na Rychnovsku. Při odstávce tam chce firma dokončit 10 tisíc rozdělaných aut. Důvodem utlumení výroby je nedostatek čipů.

Píše se na Deník.cz