Maturita

Zvládli byste letošní maturity? Vyzkoušejte si všechny TESTY!

Zvládli byste letošní maturity? Vyzkoušejte si všechny TESTY!
Zdroj: Thinkstockphotos

Studenti mají za sebou písemnou část maturit. Zúčastnilo se jí bezmála 70 tisíc žáků. Od 16. května pak budou na školách skládat ústní zkoušky. Vyzkoušejte si, jestli byste letošní maturitu zvládli, nebo ne.

Všichni maturanti museli povinně skládat zkoušku z češtiny a literatury, druhý předmět si mohli vybrat mezi matematikou a cizím jazykem. Mezi středoškoláky dominoval cizí jazyk, který si vybraly tři třetiny žáků, zájem o matematiku stále klesá – i když by maturita z ní brzy měla být povinná. Výsledky z ní patří k těm horším.

Jako první psali 11. dubna maturanti slohové práce z českého jazyka. Ty budou i letos hodnoceny centrálně, což mnozí učitelé i studenti kritizují. Podle ministerstva se ale jedná o objektivnější způsob hodnocení. Oproti loňskému roku vybírali pouze z šesti místo deseti témat.

V uplynulém týdnu pak skládali zkoušky z matematiky, cizích jazyků a čekal je i didaktický test z českého jazyka. Čeština také letos vyvolala rozporuplné reakce. Studenti si stěžovali především na množství a délku textů a nedostatek času. Naopak testy z cizích jazyků jim tolik problémy nedělaly.

Související obsah

Letošní maturitní testy si můžete vyzkoušet i vy! Na webu Nový Amos pak najdete také předběžné a neoficiální řešení testů.

ČESKÝ JAZYK - písemná práce

ČESKÝ JAZYK - didaktický test

MATEMATIKA

ANGLIČTINA - písemná práce

ANGLIČTINA - didaktický test

NĚMČINA - písemná práce

NĚMČINA - didaktický test

FRANCOUZŠTINA - písemná práce

FRANCOUZŠTINA - didaktický test

RUŠTINA - písemná práce

RUŠTINA - didaktický test

ŠPANĚLŠTINA - písemná práce

ŠPANĚLŠTINA - didaktický test

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz