Invalida

Nepustí mě do bazénu, zlobí se vozíčkář. Akvapark se brání

Muž upoutaný na vozík si stěžuje, že nemůže do plaveckého areálu v Přerově. Jeho zaměstnanci prý mají od vedení zakázáno, pouštět tam vozíčkáře a další tělesně postižené bez doprovodu.

Takový postup je podle Národní rady osob se zdravotním postižením protizákonný. Muž navíc sám navštěvuje bazény a koupaliště v jiných městech.

Panu Josefovi lékaři radí rehabilitovat v bazénu. Jenže od loňského podzimu ho právě tam - prý stejně jako další postižené - nechtějí v Přerově bez asistenta pustit. Vlastní totiž průkaz ZTP/P, pro ty, kteří mají nárok na průvodce.

Související obsah

"Já jsem od narození postižený, a navíc mě postihla těžká mozková příhoda plus dvě opakované. Nehledě na to mám obrovské, kruté bolesti a ta voda mě skutečně léčí. Když jdu k doktorovi, tak se mě ptá - a plaveš? Říkám, no neplavu, vždyť mě nechtějí pouštět," vysvětluje Josef Macík.

Pracovníci bazénu argumentují provozním řádem, ve kterém se říká, že tělesně postižení s průkazem ZTP/P mají vstup povolen pouze s doprovodem.

"Držitel průkazu ZTP/P může využít svého asistenta, když ho potřebuje, ale není to jeho povinností. Ten plavecký areál se chová protizákonně, je to diskriminace," má jasno předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása.

Související obsah

Panu Josefovi, stejně jako dalším hendikepovaným v podobné situaci, odborníci doporučují trvat si na svém. Stěžovat si u zřizovatele - v jeho případě na radnici - anebo se obrátit na úřad ombudsmana.

pez, Zdeněk Čík, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Sníh komplikuje dopravu, dálnice D6 je uzavřena kvůli nehodě dvou osobáků

Dálnici D6 na 154. km ve směru Sokolov uzavřela dopravní nehoda dvou osobáků s lehkým zraněním. Z důvodu šetření nehody je aktuálně dálnice uzavřena. Na povrchu dálnice je souvislá vrstva sněhu, informuje Policie ČR.

Píše se na Deník.cz