Smrt

Žena při venčení psa našla hrob s mrtvolou! Policie šetří vraždu

Kriminalisté řeší záhadný případ mrtvého muže, kterého někdo zakopal na louce v Bystrém na Svitavsku. Tělo leželo ve velmi mělkém hrobě zamaskovaném větvemi. Objevila ho žena, která venčila psa. Policie pracuje s několika vyšetřovacími verzemi včetně vraždy.

Lesy a louky v okolí městečka jsou nekonečné, přesto se s mrtvým tělem pachatel daleko netáhl. Hrob sice není od silnice vidět, k nejbližšímu domu to je ale sotva sto metrů.

Tělo patří podle kriminalistů muži. Nejspíš ho tu někdo zakopal už loni na podzim. Teď ho objevila jedna žena z obce. "Šla venčit psa a pes začal něco hrabat," popsala sousedka.

Podle mluvčího záchranářů byl muž po smrti delší dobu. "Tělo bylo ve značném stádiu rozkladu," vysvětlil Aleš Malý. Mrtvola ležela ve velmi mělkém hrobě. Na něm ještě někdo nechal větve. Jednou z vyšetřovacích verzí je proto vražda. Jáma přesně kopíruje obrysy člověka.

Související obsah

Kdo je mrtvý muž, ale zatím zůstává záhadou. "Nebyl do současné doby ztotožněn," sdělil mluvčí policie Petr Voldán. Podle kriminalistů je ve hře ještě jedna vyšetřovací verze. Muž mohl zemřít přirozeně a jeho známí ho pohřbili tajně, protože třeba neměli na obřad.

To samé se už kdysi stalo na Chrudimsku, kdy muž na zahradě zakopal svou příbuznou. Deset dní ji měl v garáži a čekal, až rozmrzne půda. Příčinu smrti ukázala až pitva. Jinak tomu nebude ani v případě mrtvoly zakopané u Bystrého.

Petr Brzek/ lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Novým brněnským biskupem se stal Pavel Konzbul

Papež František ve čtvrtek jmenoval nového brněnského biskupa. Tím se stal dosavadní pomocný biskup Pavel Konzbul. Informovalo o tom brněnské biskupství na svém webu. Nahradí tak Vojtěcha Cikrleho, který byl ve funkci od roku 1990.

Krátká zpráva

Bývalý rektor Zima bude kandidovat na prezidenta

Exrektor Univerzity Karlovy a profesor Tomáš Zima se rozhodl, že bude kandidovat na post prezidenta republiky. Potvrdil to redakci TN.cz. "Rozhodl jsem se tak proto, že celý život pomáhám lidem jako lékař, učím studenty a kolegy a vedl jsem také velké instituce. Rád bych, aby naše země byla spokojená, bezpečná a bez extrémů," řekl Zima.

Píše se na Deník.cz