Peter Duhan

Peter Duhan je po smrti! Proslavilo ho rádio, zemřel ve věku 71 let

Peter Duhan je po smrti! Proslavilo ho rádio, zemřel ve věku 71 let
Zdroj: Profimedia

Ve věku 71 let zemřel bývalý generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan. Smutnou zprávu oznámila jeho rodina. Duhan stál v čele instituce do roku 2015, pak rezignoval ze zdravotních důvodů. Poslední rozloučení proběhne 14. května

Během jeho působení v Českém rozhlasu začaly vysílat stanice Český rozhlas Plus, Jazz i Rádio Junior. Peter Duhan se šéfovského postu pevně chopil v roce 2011, o čtyři roky později se ale musel svého postavení coby generálního ředitele Českého rozhlasu vzdát. Měl zdravotní problémy, kvůli kterým rezignoval.

Zprávu o jeho smrti přinesl právě Český rozhlas, který se odkazuje na slova jeho příbuzných. "S hlubokým zármutkem oznamujeme, že nás v sobotu 5. 5. 2018 navždy opustil drahý manžel a otec Peter Duhan. Poslední rozloučení se uskuteční v pondělí 14. 5. 2018 ve 12 hodin v kostele sv. Michala v Jirchářích, Praha 1,“ stojí v prohlášení, které vydala rodina.

Související obsah

Peter Duhan se narodil 11. listopadu 1946 v Bratislavě, kde vystudoval Vysokou školu múzických umění, obor filmová a televizní scenáristika. Vedením Českého rozlasu byl pověřen v roce 2010 po rezignaci Richarda Medka. Předtím v letech 2002 až 2006 působil jako redaktor a moderátor ČRo 6, od července 2006 byl pak tři roky ředitelem této stanice.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz