Výstava

Tenisová raketa s diamanty, prsten krále: Tato výstava vyráží dech!

V belgických Antverpách otevřeli nové muzeum šperků, jehož exponáty bezpochyby oslní každou ženu. Kromě opravdových historických unikátů je součástí muzea i prodejna, kde si můžete šperky zakoupit. Je ale potřeba se připravit na to, že i ceny jsou exkluzivní.

Diamanty, brilianty a přepych, kam až oko dohlédne. Oslnivý lesk drahých kamenů a šperků vyráží návštěvníkům nového muzea dech. A není divu. Kousky, které zde vystavují, jsou zcela jedinečné.


"Chceme vytvořit scénografii, kde mohou lidé na vlastní kůži okusit luxus a krásu vystavených kousků. Můžou sem přijít a spolu s exponáty snít," vysvětluje kurátorka výstavy Romy Cockxová.

Všechny předměty na výstavě jsou naprostými unikáty a některé pocházejí už z přelomu 18. a 19. století. Třeba prsten z roku 1835 nechal vyrobit král Leopold I. k oslavám narození svého syna, Leopolda II. Diamanty uprostřed prstenu symbolizují královskou korunu a královy monogramy. Jde o velmi vzácný kus, jeden z mála dochovaných šperků z té doby.

Související obsah

Dalším impozantním exponátem je had z roku 1860, který je šperkem s mnohostranným využitím. Nosit se dá jako náhrdelník nebo i jako náramek. Vše záleží jen na vkusu majitele. A na své si v muzeu přijdou i pánové. "Máme tu i tenisovou raketu, která je poseta 1617 diamanty," dodává kurátorka.

Kromě výstavy je návštěvníkům k dispozici i obchod se suvenýry. Pokud ale zrovna nedisponujete několika miliony, můžete si na památku pořídit aspoň obyčejnou tužku s logem muzea.

Kateřina Vodvářková/ lud, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz