Královská svatba

Podívejte se na královskou svatbu už teď! Ocení ji milovníci lega

Královská svatba prince Harryho a herečky Meghan Markle propukne už za deset dní a přípravy jsou v plném proudu. V zábavním parku ve Windsoru už ale mají všechno hotové. Vyrobili totiž přesnou repliku očekávané veselky - i když v miniaturním provedení.

Královské novomanžely vítá na pět stovek miniaturních diváků. Před replikou hradu Windsor ozdobenou britskou trikolórou už na prince Harryho a Meghan čeká velkolepý královský kočár s koňským spřežením. A opodál číhají reportéři vybaveni kamerami a fotoaparáty. Přestože si na skutečnou britskou svatbu ještě budeme muset chvíli počkat, v zábavním parku necelých pět kilometrů od stejnojmenného hradu už veselka probíhá.

"Jakmile jsme slyšeli, že svatba bude ve Windsoru, věděli jsme, že chceme udělat miniaturní repliku jako součást naší atrakce. Pravidelně také aktualizujeme veškeré detaily," vysvětlila manažerka tamního legolandu Lauren Mossová.

Jedenácti lidem pestrobarevný svět z kostek zabral přes 700 hodin práce. Na královskou svatbu padlo celkem 60 tisíc kousků populární dětské stavebnice. A na detailech si pracovníci parku skutečně dali záležet - přestože miniaturní replika americké krásky Meghan Markle měří pouhých deset centimetrů, má úchvatné svatební šaty i závoj.

Související obsah

"Princ Harry byl vždycky součástí naší miniaturní země, Meghan tu ale máme poprvé. Proto jsme si dávali opravdu záležet na tom, aby si byla v šatech podobná," dodává Lauren.

Na svatbu z oblíbených kostiček, stejně jako na tu skutečnou, byli pozvaní i nejbližší členové královské rodiny. Nechybí tak královna Alžběta II. s princem Philipem, princ Charles s Camilou, ani princ William a Kate s ratolestmi.
 

Darja Stomatová/ lud, TN.cz

K tématu Královská svatba

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz