Smrt

Žena našla při venčení hrob s mrtvým mužem. Někdo ho zabil!

Záhadný případ řeší pardubičtí kriminalisté. Tělo muže našla ve velmi mělkém hrobě zamaskovaném větvemi žena v Bystrém na Svitavsku. Podle policistů ho někdo zavraždil.

Tělo mrtvého muže objevila jedna z obyvatelek obce. "Šla venčit psa a ten začal něco hrabat," popsala sousedka. Od nejbližšího domu leželo tělo jen asi sto metrů.

Podle mluvčího záchranářů byl muž po smrti už delší dobu. Mrtvola ležela ve velmi mělkém hrobě. Na něm ještě někdo nechal větve. Jáma přesně kopírovala obrysy člověka.

Související obsah

Policie pracovala s několika verzemi, pitva ale nakonec potvrdila, že se jednalo o vraždu. Totožnost mrtvého zatím policie nezná a neví se ani to, kdo ho mohl zabít. Vyšetřování tak bude i nadále pokračovat.

mom/Petr Brzek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policisté v Torontu zastřelili muže, který byl spatřen s puškou poblíž základní školy

Policisté v Torontu během zákroku zastřelili ve čtvrtek muže, který se pohyboval s puškou poblíž základní školy v oblasti Scarborough Port Union, informuje The Guardian. Svědci řekli místním médiím, že slyšeli tři výstřely a pak viděli, jak se policie pokouší muže ve věku kolem 20 let oživit. "Policie byla konfrontována jednotlivcem a kvůli okolnostem, které následovaly, jsou nyní předmětem vyšetřování SIU (Zvláštní vyšetřovací jednotka), mám zakázáno dále diskutovat o tom, co se stalo," řekl šéf torontské policie James Ramer. Několik škol v bezprostřední blízkosti incidentu bylo uzavřeno.

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz