Život v Evropě

Poznáváte se? Pak jste průměrní! Takhle vypadá běžný Evropan

Poznáváte se? Pak jste průměrní! Takhle vypadá běžný Evropan
Zdroj: Thinkstockphotos

Eurostat zveřejnil nejnovější údaje o tom, jak vypadá průměrný občan Evropské unie. Mimo jiné z nich vyplynulo, že průměrná žena je starší o tři roky než muž, zároveň ale vydělává méně.

U příležitosti Evropského dne, který se každoročně slaví 9. května, vydal evropský statistický úřad video, v němž ukazuje, jak vypadá průměrný občan Evropské unie. Vychází z nejnovějších údajů, které má k dispozici.

Průměrnému muži, který žije v EU, je 41,4 roku, žena je oproti němu téměř o tři roky starší. Zároveň se muži v průměru dožívají nižšího věku (78,2 roku) než evropské ženy, které své partnery přežijí o necelých pět let (dožívají se 83,6 let).

Průměrní Evropané absolvovali střední školu a pracují na plný úvazek, mezi ženami a muži není rozdíl. Liší se ale průměrná délka jejich pracovní doby - zatímco ženy pracují 39,9 hodiny týdně, muži 42,2 hodiny. Pracovnice také vydělávají v průměru o 3 eura méně.

Související obsah

Z údajů vyplývá třeba i to, že průměrný Evropan vlastní dům nebo byt, ve kterém žije, a jezdí pravidelně alespoň na jednu dovolenou za rok. Muž a žena pak vyprodukují přibližně 482 kilo odpadu ročně.

Podívejte se na video v angličtině:

epa, TN.cz

K tématu Život v Evropě

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz