Smrt

Hoch našel sestřičku mrtvou v posteli. Nadýchala se voňavky

Hoch našel sestřičku mrtvou v posteli. Nadýchala se voňavky
Zdroj: Profimedia

Zakažte voňavky ve spreji dětem mladším 18 let, vyzývá matka dvanáctileté Jess Andersonové. Ta tragicky zahynula poté, co vdechla výpary deodorantu.

Dvanáctiletá dívenka zemřela loni v listopadu ve svém pokojíčku poté, co vdechla aerosol z voňavky ve spreji. Podle vyšetřovatelů udělala tragickou chybu, kdy si myslela, že se jí nic nemůže stát. Dívenku našel její bratříček Tom. Ležela na posteli hlavou dolů ve svém domě v Quedgeley v Anglii.

Záchranáři holčičku převezli do nemocnice v anglickém Bristolu, kde ale už jen potvrdili, že zemřela, píše portál dailymail.co.uk. Podle vyšetřovatelů zkoušela vdechovat výpary z voňavek už týden před tragédií.

Tom a jeho matka Tereza nyní spustili kampaň, která má za cíl varovat mladé lidi před nebezpečím, které parfémy ve spreji představují. Dokonce požadují, aby byl tento druh zboží zcela zakázán pro lidi mladší 18 let.

Související obsah

"Je mnoho rodičů, kteří nemají tušení, že se něco podobného děje. Musíme informovat rodiče, mladé lidi a děti, protože podobná tragédie se nesmí opakovat,“ říká Tereza.
 

vrl, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz