Honička

Policie naháněla zloděje luxusních aut, k zastavení využila i kamion!

Českým policistům se podařilo zadržet tři z pěti luxusních aut, které v pátek ukradli zloději z rakouského autosalonu. Jednoho řidiče zajistili po dlouhé honičce Prahou, druhého zloděje zastavili za pomoci kamionu na Semilsku a třetí vůz objevili v areálu pivovaru ve Svijanech.

Ke krádeži luxusních vozů došlo v noci ze čtvrtka na pátek v rakouském autosalonu v Neukirchenu. " Poté, co jsme obdrželi zprávu, že tři vozidla značky Audi přejela přes česko-rakouskou hranici, ihned jsme tuto informaci předali všem hlídkujícím policistům," uvedla mluvčí policejního prezidia Ivana Nguyenová.

První auto spatřili policisté na pražské Jižní spojce poblíž lanového mostu. Řidič na výzvu policistů k zastavení nereagoval a začal jim ujíždět. "Po několika minutách jízdy řidič vozidlo zastavil a snažil se policistům utéct. Následně policisté z pohotovostní motorizované jednotky muže za použití donucovacích prostředků zadrželi," upřesnila Nguyenová.

Ve stejnou chvíli obdrželi policisté hlášení o dalším kradeném autě, které se pohybuje po dálnici D10 ve směru z Prahy do Turnova. "Liberečtí dopravní policisté si jako místo pro zastavení řidiče s odcizeným vozidlem vybrali úsek silnice u benzinové čerpací stanice Shell a jako zátaras použili náhodně vybraný, v té době kolemjedoucí, kamion."

Ten na dálnici zaparkoval mezi oba jízdní pruhy. "V okamžiku, kdy policisté spatřili odcizené bílé vozidlo Audi s černou střechou, zastavili provoz a za použití donucovacího prostředku hrozba střelnou zbraní donutili řidiče před zátarasem zastavit. Muže, který řídil odcizené vozidlo, následně zadrželi," dodala Nguyenová.

Související obsah

Třetí luxusní auto objevili policisté v areálu pivovaru ve Svijanech na Liberecku. Ve voze však už řidič nebyl. Zadrženým řidičům je 30 a 47 let. Oba čeká v následujících dnech soud, který rozhodne o jejich případném vydání do Rakouska.

Dopadení řidiče pohledem kamery Policie ČR:


 

jva, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz