Praha

Požár vyřadil online služby České pošty. Hasiči evakuovali 9 osob

Požár serverů, které patří České poště, ráno vyřadil internetové služby společnosti. Firma to odpoledne uvedla na svém Facebooku.

Hasiči vyjížděli k ohlášenému požáru v suterénu budovy v Olšanské ulici na Praze 3. V objektu jsou uložené servery České pošty. Hasiči lokalizovali požár u záložních zdrojů v serverovně a z druhé části budovy evakuovali devět osob.

Oheň vyřadil datové služby České pošty. "Z důvodu dnešního požáru v jednom z datových center České pošty došlo k technickým kompikacím při jeho provozu. Požár byl v dopoledních hodinách zlikvidován hasičskou jednotkou. V současné době proto nefungují žádné on-line služby, ani webové stránky České pošty. Pobočky jsou pro veřejnost otevřeny a klienti si na nich vyřídí základní poštovní služby, ale z výše uvedených důvodů na nich nejsou dostupné služby, k nimž je potřeba datové připojení," uvedla Česká pošta na svém Facebooku.

Závada se zatím nepodařila odstranit. Česká pošta slíbila veřejnost informovat, až se podaří online služby znovu obnovit.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz