Smrt

Brněnskou pouť narušilo neštěstí, v průběhu akce zemřel starosta!

Brněnskou pouť narušilo neštěstí, v průběhu akce zemřel starosta!
Zdroj: STAN, Profimedia

Při akci pořádané městskou částí Brno-jih zemřel její starosta Zdeněk Rotrekl (62). Politikovi ze sdružení Starostové (Šance pro jih) se přitížilo během každoroční pouti, podle svědků náhle zkolaboval. Ani rychlá pomoc okolí a záchranářů ho už nedokázala zachránit.

Městská část Brno-jih v sobotu pořádala každoroční Heršpickou pouť. Letos však měla smutný závěr, při posezení u tomboly zkolaboval místní starosta Zdeněk Rotrekl. Na pomoc mu okamžitě přispěchali svědci.

Podle návštěvníků poutě se starostovi přitížilo naprosto nečekaně. "Najednou sjel ze židle," komentoval na twitteru celou událost svědek Lukáš, který politikovi také zavolal záchranku. Ani rychlý příjezd zdravotníků však starostu nezachránil.

"Zemřel starosta městské části Brno-jih Ing. Zdeněk Rotrekl. Vážil jsem si jej jako slušného a pracovitého člověka, který dělal vše s nejlepším úmyslem a nikdy neodmítl kultivovanou debatu. Byl to milý, dobrý a hlavně hodný člověk. Čest jeho památce," oznámil na twitteru místostarosta David Grund.

Související obsah

Rotrekl usedl do čela radnice v prosinci loňského roku, kdy se na jihu Brna rozpadla koalice hnutí ANO, lidovců a TOP 09. Uskupení Šance pro jih se spojilo se stranou Zelená republika a s ČSSD, a jako nového starostu městské části Brno-jih si zvolili právě Rotrekla.
 

jva, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz