Kamion

Hazard na silnici smrti: Kamiony předjížděly přes dvojitou čáru

Velmi nebezpečný manévr předvedli dva řidiči kamionu s polskými registračními značkami. Na rekonstruovaném úseku dálnice D48 v místě, kde je dvojitá plná čára a povolená padesátka, předjížděli vysokou rychlostí osobák. Auto v protisměru přijelo jen o pár vteřin později!

Nebezpečný přestupek dvou řidičů polských kamionů zaznamenal řidič osobáku na silnici D48 mezi Novým Jičínem a Příborem. Dálnice se tu rekonstruuje a provoz je sveden na jednu polovinu. Auta mají v obou směrech pouze jeden pruh oddělený dvojitou čárou.

U odbočky na Libhošť dojel první kamion za osobák a začal netrpělivě troubit. A protože bílá čára není zeď, o pár metrů dál se odhodlal k nebezpečnému předjíždění. Za chvíli ho následoval jeho polský kolega,jen pár vteřin na to proti nim projelo auto. Řidič osobního auta, který nebezpečné chování kamioňáků natočil, se zmohl jen na šokovaný, typicky ostravský, povzdech…

Související obsah

Silnici 48, která je dnes zařazena do dálniční sítě jako D48, i když na řadě míst nesplňuje bezpečnostní parametry, se přitom dlouhá léta říká silnice smrti. V letech 2001 a 2002 zde došlo ke dvěma tragickým nehodám, při nichž pokaždé zemřeli čtyři lidé.


Dálnice D48 je velice frekventovaná. Původně byla postavena jako rychlostní silnice s kapacitou 20 tisíc vozů. Po tragických nehodách byla uprostřed čtyřproudé silnice natažena dělící lana. Ani ta však nejsou vyhovující. V posledních letech tudy jezdilo až 30 tisíc aut denně. Při současné rekonstrukci bude vozovka rozšířena a lana nahradí standardní dálniční dělící pás.

Řidičům kamionu, kteří se dopustili nebezpečného přestupku, hrozí správní řízení. V něm mohou dostat pokutu 10 tisíc korun a zákaz řízení na jeden rok.
 

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz