Alfie Evans

Stovky lidí se rozloučily s Alfiem. Otec mu na pohřbu splnil přání

Stovky lidí se rozloučily s Alfiem. Otec mu na pohřbu splnil přání
Zdroj: Profimedia

Stovky lidí se naposledy rozloučily s britským chlapcem, kterého na nařízení soudu lékaři odpojili od přístrojů. Rodiče Alfieho Evanse zařídili uzavřený pohřeb, smuteční hosté se ale shromáždili podél silnic, kudy projíždělo auto s rakví.

Příběh malého Alfieho Evanse, o jehož život bojovali rodiče u soudu, zasáhl tisíce lidí po celém světě. Stovky jeho příznivců, kteří také založili stránku Alfieho armáda, se s chlapcem přišly naposledy rozloučit, píše portál Daily Mail.

Přestože byl pohřeb uzavřený jen pro několik příbuzných a blízkých přátel, rodiče "bojovníky" za Alfieho neopomněli. Pozvali všechny k fotbalovému stadionu Goodison Park. Rodina totiž fandí Evertonu a Alfieho otec vždy doufal, že ho jednou vezme na zápas. Chlapec se prý na to těšil.

 

Podél silnice postávali lidé s květinami a plyšáky, které házeli na projíždějící smuteční procesí. Alfieho rodiče jeli v autě s bílou rakví, na střeše mělo květinový nápis "náš hrdina". Na dalších autech bylo květinami vyvedeno "válečník", "syn" nebo "synovec".

Související obsah

Alfieho příznivci začali spontánně tleskat, když kolem kolona projížděla. Někteří z nich zadržovali slzy. Emotivní byl především pohled na plačícího otce Toma Evanse, který se lidem naskytl skrz okýnko limuzíny.

Téměř dvouletý Alfie Evans trpěl neurčenou neurologickou poruchou, podle lékařů byl v semivegetativním stavu. Nařídili proto odpojení od přístrojů, s čímž rodiče nesouhlasili. Soudy ale daly za pravdu nemocnici, a tak musel být chlapec odpojen. Na kyslíku a s výživou vydržel čtyři dny, 28. dubna zemřel.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz