Doktoři

Zdravotníci se zlobí na hejtmana Čunka: Hrozí omezení péče, varují

Přes 2 500 zdravotníků z celého Zlínského kraje se připojilo k petici proti plánované koncepci tamního zdravotnictví. Varují, že v případě sloučení čtyř samostatných nemocnic v jedinou společnost, hrozí omezování zdravotní péče, rušení oddělení a personální nestabilita.

Odpůrců koncepce rozvoje zdravotnictví Zlínského kraje, kterou před měsícem představilo vedení kraje neustále přibývá. Petici proti omezování fungující a dostupné zdravotní péče zatím podepsalo už více než 2 500 lékařů, sester a dalších zaměstnanců nemocnic.

V případě právního sloučení nemocnice varují, že centrální vedení pak může libovolně rušit jakákoliv oddělení nebo přesouvat finančně zajímavé činnosti, včetně příjmů od pojišťoven, do Zlína na úkor okresních nemocnic.

Dále jim vadí možnost "rotace ředitelů" čtyř nemocnic, inspirovaná manažerskými postupy z bankovnictví a údajná snaha o personální "vytunelování" menších zařízení přesunem zdravotníků do krajské nemocnice. Stejně jako navrhovaná výstavba zcela nové krajské nemocnice za čtyři miliardy korun.

Související obsah

Petiční výbor dále tvrdí, že veškerá prohlášení hejtmana Čunka a ředitele zlínské nemocnice Radomíra Maráčka, kteří se prý úporně brání debatě se zdravotníky, jsou určena pouze k uchlácholení laické veřejnosti.

I to, že koncepce dodnes není k dispozici v písemném znění a projednává se jen ústně. Krajští zastupitelé ji přitom mají schvalovat už příští měsíc.
 

vbo, Zdenek Čík, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz