Pořádně horko bylo v úterý ve vysokoškolských laboratořích v pražských Dejvicích. Sedmadvacetiletá žena si tam s bývalými spolužáky přišla "popovídat". Jenže v ruce držela nejdřív dlouhou železnou tyč, později ještě cihlu.
"Svědci shodně uvedli, že dotyčná přišla do laboratoří vysoké školy s asi metr dlouhou železnou tyčí a dožadovala se komunikace s jedním ze studentů," uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.
Jenže student si s agresivní exspolužačkou povídat nechtěl. To se ženě nelíbilo a pokusila se ho železnou tyčí praštit. Mladík sice útoku uhnul, ale stejně si na pomoc rychle volal spolužáky a také profesora.
"Společně se jim podařilo ženu vystrkat z budovy ven. Při tom jeden ze studentů dostal od ženy takzvané čelíčko a profesora stačila pěstí udeřit do obličeje. Následně se uklidnila a odcházela pryč. Po chvilce se však vrátila a cihlou se pokusila útok na skupinku zopakovat," popsala další momenty Seifertová.
V tu chvíli studenti strhli útočnici na zem a drželi ji až do příjezdu strážníků. Ti ji následně předali státním policistům. Záchranáři ji následně převezli na psychiatrii.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz