Královská svatba

Královská svatba je za dveřmi, fandové i obchodníci jsou ve varu

Královská svatba je za dveřmi, fandové i obchodníci jsou ve varu
Zdroj: Profimedia

Do dlouho očekávané svatby prince Harryho a americké herečky Meghan Markle zbývá posledních 48 hodin a přípravy nabírají na obrátkách. Zatímco média spekulují o tom, zda otec Harryho vyvolené přece jen v tajnosti nedorazí na královskou veselku, personál zapojený do jejích příprav má plné ruce práce. Stejně jako prodejci suvenýrů.

Skalní fanoušci britské královské rodiny se den co den srocují před branami hradu Windsor. Netrpělivě sledují všechny přípravy a nemohou se dočkat sobotního poledne, kdy si na něm obě zamilované hrdličky - princ Harry a jeho nastávající - americká herečka Meghan Markle - konečně řeknou své ano.

Zatím se ale musí spokojit jen s voskovými dvojníky, které speciálně pro tuto příležitost vyrobilo slavné londýnské muzeum Madam Tussaud´s.

Fotkami aktuálně nejpopulárnějšího páru světa překypují i obchody se suvenýry. A tuhle mánii využilo i jedno londýnské pekařství, které začalo prodávat speciální capuccino, jehož vršek zdobí portrét zamilovaného párečku.

Vedle prodejců, kterým královská veselka přinese i královské výdělky, jsou v pohotovosti také bezpečnostní složky. Před sebou mají největší policejní akci za posledních několik let.

Související obsah

"Do operace jsme nasadili celou škálu policistů. V terénu je jízdní policie, důstojníci zajišťující bezpečnostní kontroly, psovodi, dopravní policie nebo policisté na motorkách," vypočítává policejní mluvčí James Weems.

Přípravy na královskou veselku ale poznamenala i o něco smutnější událost. Nevlastní sestra nevěsty, Samantha Markle, skončila v nemocnici po autonehodě. Bouračku údajně způsobili paparazzi.

pez, Petra Matýsková, TN.cz

K tématu Královská svatba

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz