Neschopenka

Muž změnil platnost neschopenky o jediný den, hrozí mu roky vězení

Muž změnil platnost neschopenky o jediný den, hrozí mu roky vězení
Zdroj: TV Nova

Až tři roky za mřížemi může strávit šestatřicetiletý muž z Hradce Králové, který přepsal platnost neschopenky o jeden jediný den. Jeho zásahu si všimla pozorná pracovnice sociálky a dostala ho do pořádných problémů.

Policisté dotyčného podezírají z trestného činu padělání a pozměnění veřejné listiny. Muž podle vyšetřovatelů na neschopence přepsal datum, které do dokumentu rukou vyplnila jeho lékařka. Papír pak předal v práci.

Že je neschopenka pozměněná, si všimla pracovnice okresní správy sociálního zabezpečení. Zavolala zmíněné lékařce, která potvrdila, že na dokument napsala jiné datum.

"Muž na svoji obhajobu uvedl, že byl tři týdny nemocný a že ztratil pojem o čase. Zjistil, že měl být již o den dříve v práci. Nechtěl mít problémy se zaměstnavatelem, tak se rozhodl datum přepsat," vysvětlila mužovu motivaci policejní mluvčí Iva Kormošová.

Související obsah

Protože se na vše přišlo velmi rychle, muž ani nedostal necelých 600 korun za den marodění navíc. "Ačkoliv k žádné škodě nedošlo, přesto muži hrozí až tři roky vězení, protože úmyslně změnil obsah veřejné listiny a takovou listinu užil jako pravou," doplnila Kormošová.

pez, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz