Kaufland

Rvačka v Kauflandu: Fackující prodavačka se bránila, tvrdí svědci

Prodavačka, která minulý pátek v ústeckém Kauflandu uštědřila několik facek údajné parťačce zloděje, se podle svědků jen bránila. Žena ji měla vulgárně urážet a udeřit pěstí. Že vyšetřuje napadení zaměstnankyně prodejny, potvrdila pro TN.cz i policie.

Video, které natočil jeden ze zákazníků Kauflandu minulý pátek v ústecké prodejně v Okružní ulici, vyvolalo velký rozruch. Na záběrech klečí pracovníci ochranky na muži, který měl v obchodě krást. Jeho partnerku, která se muže zastávala, zaměstnankyně Kauflandu z obchodu vykazují. Jedna jí při tom uštědřila několik facek.

Autor videa ale nezachytil začátek celého incidentu. "Ta paní tu prodavačku napadla jako první," uvedl pro TN.cz pan Karel, který byl svědkem incidentu.

"Dala jí velkou ránu pěstí, tak jsem čekal, jak na to zareaguje. Do toho jí dost vulgárně nadávala. Na celý Kaufland na ni křičela, že je k**da. Pak se kolem začali shlukovat ty lidi," popsal Karel incident.

Údajnou krádež zboží, které mělo mít podle vyjádření Kauflandu hodnotu v řádu několika desítek tisíc, policisté nadále vyšetřují.

"Ústečtí policisté událost nadále prověřují," potvrdila v pátek pro TN.cz mluvčí ústeckých policistů Veronika Hyšplerová. Potvrdila také, že kromě krádeže vyšetřují policisté i napadení zaměstnankyně prodejny. "Prověřujeme jak krádež, tak i následné napadení zaměstnankyně," dodala Hyšplerová.

Související obsah

Společnost Kaufland prostřednictvím své mluvčí uvedla, že se "neztotožňuje s žádnou formou násilí," napsala TN.cz mluvčí Renata Maierl.

"Video je zjevně neúplné a sestříhané a zachycuje pouze část incidentu, který se v naší prodejně v Ústí nad Labem v Okružní ulici odehrál v pátek 11. 5. 2018," upozornila mluvčí, že na záběrech není prvotní útok na zaměstnankyni prodejny zachycen.

Související obsah

Pod videem, které se o víkendu objevilo na sociálních sítích, se část lidí rozčilovala nad tím, že prodavačka udeřila zákaznici, jiní se zaměstnankyně Kauflandu zastávali. "Jestli s tím chlapem kradla, tak bych jí taky namlátila," uvedla jedna z diskutujících.

Reakce zaměstnanců Kauflandu čtenářům TN.cz neadekvátní nepřišla. Přes 3 100 čtenářů v anketě uvedlo, že chování zaměstnanců obchodu bylo v pořádku. Podle 500 respondentů to zaměstnanci přehnali.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz