Královská svatba 2018

Svatebčany šokoval tento pastor! Vyvolal smích i nesouhlas Alžběty

Poprask mezi svatebčany způsobil černošský reverend, který kázal Harrymu a Meghan o svatbě. Někteří nad jeho energickou řečí pozvedali obočí, další potlačovali smích. Královna Alžběta II. na něj hleděla s kamennou tváří.

Královská svatba prince Harryho a herečky Meghan Markle nebyla tak konzervativní, jak možná mnozí čekali. Kromě britských tradic měl obřad i některé americké prvky. Nevěsta totiž pochází ze Spojených států.

Po britském arcibiskupu tak pronesl řeč i reverend Michael Curry, představitel episkopální církve, která je součástí anglikánského společenství. Ve svém projevu zmínil i otroctví v návaznosti na starý zákon a citoval Martina Luthera Kinga.

Curryho proslov byl velice energický a emotivní. Chvílemi vykřikoval hesla, hodně mával rukama a vyžadoval alespoň gestikulární spolupráci svatebčanů. "Láska má sílu, opravdu velkou sílu, skutečnou sílu změnit svět. Nepodceňujte ji," prohlásil Curry.

Většina královské rodiny vypadala šokovaně, ale nechtěla na sobě dát nic znát. Královna Alžběta II. s manželem princem Philipem zase působili nesouhlasně, když reverend vykládal, že na jihu USA kdysi žili otroci, kteří "vysvětlili význam lásky".

Související obsah

Svatebčany ale často biskup rozesmál. Zatímco princ William v sobě smích dusil, jeho manželka Kate si s tchyní Camillou vyměnila nechápavé pohledy, po kterých se začaly hihňat. Ve smích vybuchli i novomanželé ve chvíli, kdy Curry vykřikoval, že "láska je ta jediná cesta"!

Královská svatba se konala v kapli svatého Jiří na hradě Windsor v sobotu 19. května. Obřad začal v pravé poledne (13:00 SELČ). Princ Harry oblékl uniformu, Meghan Markle měla jednoduché bílé šaty s dlouhou vlečkou. Sňatkem získali titul vévoda a vévodkyně ze Sussexu.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

CELÝ ZÁZNAM: Podívejte se na královskou svatbu prince Harryho a herečky Megnah Markle

Meghan a Harry už jsou svoji: Zkouška svatby byla ale fiasko! William zuřil

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz