Domácí

Při požáru bytu zaplnil celý dům hustý kouř, hasiči zachránili 12 lidí

Pražští hasiči museli v neděli odpoledne vyjíždět k požáru v jednom z bytů v Hájkově ulici, celkem museli hasiči do bezpečí dostat 12 lidí, dva skončili v péči záchranné služby. Požár se podle všeho nestihl rozšířit do dalších bytů, celý dům byl ale plný kouře.

Hlášení o požáru bytu v pražské ulici Hájkova na Žižkově přijali hasiči po poledni, na místo okamžitě vyrazily jednotky z centrální, holešovické a strašnické stanice. K požáru také vyrazili záchranáři a policisté.

"Jedná se o požár jednoho pokoje v plném rozsahu. Hasiči zasahují v dýchací technice. Souběžně s hašením požáru probíhá evakuace a záchrana osob," potvrdili hasiči krátce po jedné hodině.

Nejprve hasiči zachránili šest osob včetně psa, později k nim přibylo dalších šest. Záchranáři si převzali dvě osoby do péče.

Související obsah

Hasiči dostali velmi rychle pod kontrolu, souběžně s lokalizací požáru a následným dohašováním provedli také průzkum v bytech nad místem požáru pomocí výškové techniky. Zatím není jasné, proč začalo v bytě hořet. To ukáže následné vyšetřování.

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz