Nehoda

Řidič náklaďáku srazil chodce a ujel! Stejně jako tisíce dalších

Po čtyřech měsících vypátrali kriminalisté viníka tragické dopravní nehody na Chrudimsku, při které zemřel chodec. Podle policie řidič náklaďáku neposkytl první pomoc a od místa nehody ujel. Takových případů přibývá, jen od začátku letošního roku ujely od nehod více než čtyři tisíce řidičů.

Minuty před neštěstím zachytily městské kamery. Nákladní vůz projíždí Pardubicemi u dostihového závodiště a míří na Chrudim. Jde o tahač se sklopným návěsem. O pět kilometrů dál za sebou nechává zraněného v příkopu. Chodec svým zraněním na místě podlehl.

Policisté tvrdí, že muž za volantem nezastavil. Naopak řidič jiné soupravy si u krajnice bezvládného těla všiml, ale ze začátku si vůbec nebyl jistý, co viděl. Otočil se, najel několik kilometrů a u Medlešic znovu přibrzdil, aby se ujistil.

"Na místě tehdy zůstaly i stopy, díky kterým se kriminalistům podařilo ztotožnit konkrétní vozidlo," informovala policejní mluvčí Markéta Janovská.

Vyšetřovatelé měli v rukou jen střepy ze směrových světel. Poznali, že se jedná o náklaďák určitého typu a postupně majitele kontaktovali. Nakonec došli ke konkrétnímu řidiči. Zatím policie nekomentuje, jestli se přiznal. Řidiči hrozí až šest let odnětí svobody.

Související obsah

Stejně jako on odjely od nehody letos už čtyři tisíce řidičů. Policejní statistiky dokládají, že jich je rok od roku čím dál víc. Jsou za nimi desítky mrtvých. Možná by někdo přežil, kdyby pomoc přišla včas.

A i v této oblasti existují policejní pomníčky. Jeden je v Rozhraní na Svitavsku a je z roku 2012. Dodnes neznámý řidič zabil otce Miroslava Hadáčka. "To, že ujede, to je neomluvitelné, takový člověk by měl být trestaný," zoufal si tehdy syn sraženého muže. Mohlo jít o cizince. Po řidiči na místě zůstalo jen zrcátko.

Petr Brzek/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz