Střelba

Na maminky s dětmi někdo střílel airsoftovkou! Mohl je vážně zranit

Hodně nepříjemný zážitek mají za sebou dvě maminky, které byly na procházce se svými dětmi v lese u Hluboké nad Vltavou. Po dětech tam podle nich někdo vystřelil, zřejmě z airsoftové zbraně. Nikomu se nic nestalo, přesto obě ženy všechno nahlásily policii.

Šok, který vystřídal strach o děti. Tak popisuje jedna z maminek situaci, kterou s kamarádkou nedávno zažily. Při procházce lesem nedaleko Hluboké nad Vltavou se těsně vedle malých dětí odrazila pravděpodobně airsoftová kulička.

"Všichni jsme se lekli, děti začaly plakat, koukaly jsme, co se to děje, bylo to vyloženě, jako když po nás někdo vystřelil," popsala vyděšená maminka. Obě matky i s dětmi raději rychle odešly. Jsou si prý ale skoro jisté, že v tu chvíli byly terčem, a vše nahlásily policii.

Airsoft je sport, ve kterém po sobě hráči střílejí malými lehkými plastovými kuličkami ze zbraní, napodobujícími zbraně reálné. Střílení na nicnetušící lidi je podle aktivních hráčů za hranou lidského chápaní. "Je to s prominutím pitomec, protože střílet na lidi, kteří nejsou v dané akci, to je pitomost," rozčílil se hráč airsoftu Michal Bednář.

Související obsah

Zranění nejsou při airsoftu vážná, většinou se jedná o modřiny. Zásah třeba do oka by ale mohl mít celoživotní následky. Někteří fanoušci airsoftu si navíc zbraně upravují, aby měly větší účinnost. "Když je ta pružina extra silná, tak se dá způsobit větší zranění. Takže to není jenom modřina," sdělil Bednář.

Třeba v Karlových Varech před měsícem střílel z airsoftové zbraně po dětech na fotbalovém hřišti pětadvacetiletý muž. Minimálně pět školáků tehdy zasáhl a zranil. Případ vyšetřuje policie, která už střelce dopadla.

Michaela Klárová/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Soud osvobodil exministra Bártu i zpravodajce Petržílka

Soud v úterý osvobodil exministra Víta Bártu a bývalého zpravodajce BIS Jana Petržílka. Oba byli obžalováni, že měli vynést odposlechy rozhovorů bývalého pražského primátora Pavla Béma a lobbisty Romana Janouška. Toto obvinění se však neprokázalo.

Píše se na Deník.cz