Zemětřesení

Nejsilnejsi zemetreseni na západě cech. otresy 4.1 stupne byly citit az ve varech

Zemětřesení o síle přesahující čtyři stupně škály zasáhlo v pondělí večer seizmicky neklidnou oblast Chebska a Sokolovska. Velmi silný otřes zažili lidé v Kraslicích, chvění pocítili i obyvatelé 40 kilometrů vzdálených Karlových Varů.

Země se začala otřásat krátce po 23. hodině.

“Ležel jsem na gauči a ten se se mnou jakoby nadzvedl,“ popsal TN.cz situaci Josef Kindl z Kraslic na Sokolovsku. “Klepaly se skříně, cinkaly skleničky, bylo slyšet dunění.“

Nejprve prý přišel slabší otřes, deset vteřin poté ten silný. Měřící stanice u něj zaznamenaly hodnotu 4,2 stupně. Chvění země zaznamenali lidé na Chebsku, Sokolovsku a dokonce až v Karlových Varech.

Související obsah

“V posledních třech týdnech tady byly menší otřesy, teď to zesiluje, máme obavy,“ dodal Josef Kindl. Známí bydlící v panelácích mají podle něj sbalené tašky u postelí, aby po případném nočním útěku nezůstali jen v pyžamech.

Při posledních silných otřesech před třemi lety, které měly hodnotu jen o desetinu stupně vyšší, se na některých domech v Kraslicích objevily trhliny. Nejsilnější zemětřesení o síle 4,6 stupně zasáhlo západ Čech před více než 30 lety.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz