Podvod

Podvodníci útočí na banky. Problémy mají nejméně tři z nich

Podvodníci útočí na banky. Problémy mají nejméně tři z nich
Ilustrační foto | Zdroj: Profimedia

Klienti některých českých bank by se měli mít v těchto dnech na pozoru. Je totiž možné, že objeví ve schránce e-mail, který je vyzývá k zadání citlivých údajů a tváří se jako zpráva od banky. Za vším ale stojí podvodníci.

Nejnovější obětí neznámých vykuků jsou podle všeho klienti mBank. Peněžní ústav na svém facebooku před podvodným mailem varoval v úterý po poledni.

"Na první pohled to vypadá, že je odesílatelem mBank, která informuje o problému s bankovním účtem. Poté e-mail klienty nabádá, aby se k němu přes falešný odkaz přihlásili," napsala banka.

Že jde o falešnou výzvu, může pozornému čitateli napovědět i fakt, že místy je čeština hodně lámaná. Skoro stejný e-mail přišel v neděli a v pondělí i klientům Fio Banky.

Obě banky svým zákazníkům pochopitelně důrazně doporučují, aby neklikali na odkazy ve zprávách a nikam nezadávali čísla svých platebních karet či jiné citlivé údaje.

Související obsah

Do třetice varuje před pochybným e-mailem "od banky" antivirová společnost Avast. V tomto případě jsou terčem podvodníků zákazníci Air Bank. Více informací najdete ZDE.

pez, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz