Podvod

Podvodníci útočí na banky. Problémy mají nejméně tři z nich

Podvodníci útočí na banky. Problémy mají nejméně tři z nich
Zdroj: Profimedia

Klienti některých českých bank by se měli mít v těchto dnech na pozoru. Je totiž možné, že objeví ve schránce e-mail, který je vyzývá k zadání citlivých údajů a tváří se jako zpráva od banky. Za vším ale stojí podvodníci.

Nejnovější obětí neznámých vykuků jsou podle všeho klienti mBank. Peněžní ústav na svém facebooku před podvodným mailem varoval v úterý po poledni.

"Na první pohled to vypadá, že je odesílatelem mBank, která informuje o problému s bankovním účtem. Poté e-mail klienty nabádá, aby se k němu přes falešný odkaz přihlásili," napsala banka.

Že jde o falešnou výzvu, může pozornému čitateli napovědět i fakt, že místy je čeština hodně lámaná. Skoro stejný e-mail přišel v neděli a v pondělí i klientům Fio Banky.

Obě banky svým zákazníkům pochopitelně důrazně doporučují, aby neklikali na odkazy ve zprávách a nikam nezadávali čísla svých platebních karet či jiné citlivé údaje.

Související obsah

Do třetice varuje před pochybným e-mailem "od banky" antivirová společnost Avast. V tomto případě jsou terčem podvodníků zákazníci Air Bank. Více informací najdete ZDE.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Píše se na Deník.cz