Opilost

Ředitelka měla řídit opilá, navíc ji zaměstnanci udali školní inspekci

Česká školní inspekce a severomoravská policie prověřují ředitelku Základní školy v Ostravě-Jih Ludmilu Večerkovou. Podle informací televize Nova je podezřelá z toho, že řídila opilá. To však není jediný problém, kvůli kterému jí hrozí, že by mohla ze školy odejít.

Ředitelkou základní školy je pouhý rok, a už se na ni hrnou stížnosti. Vše začalo běžnou silniční kontrolou.

"Dechová zkouška dvaapadesátileté řidičky byla pozitivní, přesáhla jedno promile alkoholu. Zahájili jsme trestní řízení pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky," potvrdila pro TV Nova mluvčí moravskoslezských policistů Gabriela Holčáková.

Ředitelka Ludmila Večerková se k případu vyjadřovat nechtěla. Školu ale navštívila i inspekce. Místo pár dní zůstala dva týdny.
Inspekce totiž obdržela anonymní dopis od části zaměstnanců, ve kterém mělo stát, že se paní ředitelka chová nestandardně

"V průběhu té kontroly jsme obdrželi nějaké podněty, které jsme také prověřovali. A pak jsme ještě nakonec provedli kontrolu hospodaření," prozradil náměstek Ústředního školního inspektora Ondřej Andrys.

Podle ředitelky Večerkové se v každém zaměstnání najdou lidé, kteří jsou spokojenější, a lidé, kteří spokojeni nejsou.
Podle anonymního udání měla ředitelka školu připravit o tisíce korun. Výsledky kontroly, která v pátek skončila, inspekce zatím nezveřejnila.

Související obsah

"V případě, že školní inspekce přijme nějaké stanovisko nebo se dozvíme o nějakém protiprávním jednání paní ředitelky, bude se rada městského obvodu Ostrava Jih touto záležitostí neprodleně zabývat," uvedla mluvčí obvodu Ostrava-Jih Gabriela Gödelová.

"Mě to mrzí, že se tak ta děvčata zachovala, myslím si, že k tomu neměla vůbec žádný důvod," je přesvědčená ředitelka. Žádný důvod k rezignaci tak nevidí.
 

vbo, Lucie Cochlarová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz