Zahraničí

Němci se zlobí: Tyhle ženy mohly žít, kdyby vrazi byli deportováni

Němci se zlobí: Tyhle ženy mohly žít, kdyby vrazi byli deportováni
Zdroj: Profimedia

Šest vražd žen, ke kterým vůbec nemuselo dojít, otřásají Německem. Malá Ayesha (1), studentky Mia (15) a Maria (19), prostitutka Lica (33), historička umění Susanne (60) i stařenka Maria (84) mohly žít, kdyby úřady pořádně konaly svou práci, upozornil deník Bild. Všechny vraždy mají totiž jedno společné – ženy zemřely rukou člověka, kterému byl v Evropě zamítnut azyl a měl být deportován. Ani v jednom případě se to nestalo!

Deník Bild zdokumentoval případy lidí, kteří by mohli ještě žít, kdyby úřady v Německu a dalších evropských zemích důsledně vykonávaly svou práci. Teď chce deník odpovědi od politiků, jak to mohli dopustit. „Ve všech těchto případech je nelibost obyvatelstva zcela srozumitelná a oprávněná! Takoví lidé zde nemohou být. Musí být deportováni důsledně,“ řekl Bildu právní expert Philipp Amthor.

Případ María M. (84)

Důchodkyně Maria Mülllerová (84) byla zavražděna ve svém bytě v Berlíně. Vrahem byl kamerunský žadatel o azyl Bernhard N. (23). Žádal o azyl v Belgii v roce 2012, ale byl odmítnut. Vyhnul se deportaci, několik let se ukrýval a pak znovu požádal o azyl v Německu. „Místo toho, aby německé úřady porovnaly jeho žádost s údaji z Belgie a zamítly ji jako nepřípustnou, mohl v Německu zůstat,“ píší největší německé noviny. Kamerunec zůstal v zemi i poté, co si odseděl 15 měsíců ve vězení za znásilnění. Třikrát měl být z Evropy deportován, ale nestalo se ani jednou, shrnuje Bild.

Případ Maria L. (19)

V říjnu roku 2016 znásilnil a zavraždil studentku Mariu (19) z Freiburgu imigrant Husain K. z Afghanistánu. Ten původně žádal o azyl v Řecku. V roce 2013 zde byl uvězněn kvůli útoku na ženu na pobřeží. Po dvou letech byl propuštěn, ale jeho záznamy se zřejmě ztratily. Takže mohl přijít do Německa bez omezení. V Německu při žádosti o azyl tvrdil, že je mu 16 let. Proto dostal azyl jako sirotek. Ve skutečnosti mu bylo 22 let, ale jeho věk byl ověřen až po vraždě, zdokumentoval deník Bild.

Případ Lica L. (33)

Lica se živila jako prostitutka v Regensburgu. V srpnu 2017 ji uškrtil Souleyman T. (21) z Mali. Dva měsíce před vraždou mu byla zamítnuta žádost o azyl. Nebyl deportován, protože neměl žádné doklady a úřady v Mali tak odmítly muže přijmout zpět. Zřejmě se totiž jednalo o občana Burkiny Faso. Než dostal doklady nové, zavraždil mladou ženu.

Případ Susanne F. (60)

Susanne F. byla 5. září 2017 na cestě domů ze setkání s přáteli, když ji kousek od vlakové zastávky u zoologické zahrady zkřížil cestu vrah. Čečenec Ilyas A. (18) si v té době odpykával trest pro mladistvé. Žádost o azyl mu byla zamítnuta a měl být deportován. Po vraždě uprchl a skrýval se ve Varšavě. Našli u něj mobil oběti.

Související obsah

Případ Ayesha (1)

Ayeshu zavraždil její vlastní otec Sohail (33) v listopadu 2017. Již pět let předtím žádal v Německu o azyl, ale jeho žádost byla zamítnuta. I přes rozhodnutí úřadů zůstal v zemi a v roce 2014 oženil se s pákistánskou ženou, která v zemi žije delší dobu. Ta opakovaně volala policii v Hamburku kvůli násilí v rodině. Muž jí údajně vyhrožoval, že podřízne děti, často všechny bil nebo škrtil. V listopadu 2017 vše vyvrcholilo. Snažil se manželku přesvědčit, aby svá obvinění vzala zpátky, přitom v záchvatu zuřivosti podřízl své mladší dceři hrdlo. Poté uprchl do Španělska, kde se skrýval 6 dnů než byl dopaden.

Případ Mia (15)

Studentku Miu z Kandelu v Porýní-Falcku zavraždil Afghánec Abdul D. na konci roku 2017. Jeho žádost o azyl byla několik měsíců předtím také odmítnuta, protože neměl v pořádku doklady. Tvrdil, že je mu 15 let. Po vraždě policisté zjistili, že je mu pravděpodobně nejméně 20 let.

tbc, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz