Znásilnění

Ženu napadl deviant. "Nepamatuju se, vypil jsem litr rumu," brání se

Výbornou práci odvedli policisté z Královéhradecka. Po 18 hodinách skončil v cele muž, který se v úterý po půlnoci pokusil znásilnit jednačtyřicetiletou ženu z Nového Bydžova. V cele třicetiletý muž skončil i přes to, že žena útok nahlásila až po několika hodinách.

K útoku došlo v úterý po půlnoci. Třicetiletý muž zaútočil na jednačtyřicetiletou ženu před jejím domem v Novém Bydžově. Žena na stanici, kam přišla útok v podvečer nahlásit, řekla, že ji muž chytil a začal sexuálně obtěžovat.

"Ačkoliv ji držel za ruce, vyškubla se mu a klíčem, který měla připraven k odemčení dveří, ho bodla do tváře. Tím se naštval, vzal ji do náruče, kousek popones a odhodil ji na zem," popsala útok mluvčí královéhradeckých policistů Iva Kormošová.

Žena naštěstí volala o pomoc tak intenzivně, že to probudilo souseda. Když vykoukl z okna, dal se pachatel na útěk. Žena utrpěla odřeniny a měla naražený nos a zuby.

Když žena útok konečně nahlásila, začali policisté po muži pátrat. Pomohlo jim, že v Novém Bydžově mají kamerový systém na velmi dobré úrovni. Po 18 hodinách skončil muž v cele předběžného zadržení.

Související obsah

"Z evidencí zjistili, že 30letý muž byl již několikrát za násilné trestné činy odsouzen a v současné době má nařízenu protialkoholní ambulantní léčbu. Na základě důkazů muže obvinili z trestného činu znásilnění, za což mu hrozí trest odnětí svobody od 2 do 10 let a podali podnět na uvalení vazby," dodala policejní mluvčí Kormošová.

V pátek večer soudce akceptoval návrh státního zástupce na vzetí do vazby. Obviněný policistům řekl, že si vůbec nic nepamatuje, protože během večera bezprostředně před útokem vypil litr rumu a několik piv.

vbo, TN.cz

K tématu Znásilnění

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz