Záchrana

Uprchlík zachránil dítě, dostane ve Francii občanství! A práci u hasičů

Uprchlík zachránil dítě, dostane ve Francii občanství! A práci u hasičů
Zdroj: Profimedia

Přistěhovalec z Mali, který v Paříži zachránil malého chlapce, dostane francouzské občanství. Zároveň mu nabídli práci hasiči. Muž totiž prokázal, že je zdatný lezec - vyšplhal po fasádě domu až do čtvrtého patra, kde z balkonu viselo dítě.

Z uprchlíka bez dokladů, který se jen tak tak protloukal, se přes noc stal hrdina s francouzským občanstvím a stabilní prací. 22letý Mamoudou Gassama zachránil čtyřletého chlapce, který za ruce visel z balkonu ve čtvrtém patře.

Čin statečného uprchlíka natočily na mobilní telefony desítky lidí. A tak se o něm dozvěděla i starostka Paříže, která Gassamovi děkovala na twitteru, a také francouzský prezident. Ten pozval na pondělní odpoledne hrdinu do Elysijského paláce.

Emmanuel Macron udělil muži medaili za odvahu a současně prohlásil, že malijský přistěhovalec obdrží francouzské občanství. To žádaly i tisíce lidí v petici, která vznikla v neděli poté, co sociální sítě zaplavila videa záchrany.

Gassama se v sobotu kolem 20. hodiny vrhnul k domu, kde dítě viselo a snažilo se z posledních sil udržet. Kolemjdoucí už zavolali hasiče, ti ale po příjezdu už neměli co na práci. Rodák z Mali jako Spiderman vyšplhal po fasádě domu a chlapce vytáhl na balkon.

Související obsah

"Chtěli jsme se s přáteli dívat v restauraci na finálový zápas Ligy mistrů, když jsem najednou uslyšel strašný křik a troubení aut. Vyběhl jsem ven a viděl to dítě, jak visí z balkónu. Nepřemýšlel jsem, jen jsem tam vyšplhal a bohudíky jsem ho zachránil," popsal Gassama.

Otec zachráněného chlapce skončil u výslechu na policejní stanici. Syna nechal bez dozoru a podle francouzských médií šel nakoupit. Matka dítěte nebyla v té době doma. Chlapec utrpěl mírný šok, je ale v pořádku.

epa, TN.cz

K tématu Záchrana

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz