Izrael

Izrael zasypaly rakety z Gazy, armáda provedla tvrdý protiúder

Izrael zasypaly rakety z Gazy, armáda provedla tvrdý protiúder
Zdroj: Profimedia

Jih Izraele se v úterý ráno stal terčem silné raketové palby z pásma Gazy. Jedna ze střel dokonce skončila na dvorku mateřské školy. Izraelská armáda na to reagovala protiútokem na pozice palestinských ozbrojenců.

Drtivou většinu raket vypálených z palestinského pásma Gazy na izraelská města zničil protiraketový systém Železná kopule. Protiraketovým systémem proletělo pět střel. Tři dopadly do polí, dvě explodovaly uvnitř obydlených oblastí.

Střely nezpůsobily žádné škody a jen jedno lehké zranění. Podle mluvčího izraelských ozbrojených sil ale jedna z raket dopadla na dvůr školky krátce před tím, než tam měly přijít děti.

Izraelská armáda provedla okamžitě protiúder. Podle webu Jerusalem Post provedlo letectvo pět protiúderů na centrální a jižní část pásma Gazy. Údery způsobily značné materiální škody, ale obešly se bez ztrát na životech.

"Je nepřípustné střílet na civilní oblasti. Jsem hluboce znepokojen tím, že dnes na jižní Izrael odpálili palestinští ozbrojenci rakety, z nichž jedna dopadla u mateřské školy. Tyto akce podkopávají snahu zlepšit situaci v Gaze," komentoval palbu speciální vyslanec OSN pro mírový proces na Blízkém východě Nikolaj Mladenov.

"Ti, kteří chtějí poškodit Izrael, zaplatí vysokou cenu. A je povinností Hamasu takovým útokům předcházet," řekl izraelský premiér Benjamin Netanjahu.

Izraelské protiúdery mířily na pozice ozbrojenců z hnutí Islámský džihád, které mělo se souhlasem v Gaze vládnoucího Hamasu úder provést.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz