Barikáda

Video zásahu v Ostravě: Policie při akci spustila bombu! Muže střelili

V ostravské Vřesinské ulici v úterý probíhala velká policejní akce. V jednom z domů se zabarikádoval muž, který hrozil, že odpálí bombu. Zásahové jednotky při akci nástražný výbušný systém spustily, jak nebezpečný byl, nyní zjišťují pyrotechnici. Muže policie zpacifikovala.

Asi stovka policistů ve středu zasahovala v Ostravě-Porubě. Nad místem, kde se zabarikádoval muž s výbušninou, kroužil policejní vrtulník, dorazila i zásahová jednotka a nechyběla ani speciální plošina používaná pro vniknutí do výškových objektů. A tu zásahové jednotky také použily. Muž (45) totiž odmítal s policisty komunikovat, jen tvrdil, že má bombu a odpálí ji.

Policie na místo dorazila na základě oznámení příbuzných a sousedů, kteří tvrdili, že muž zhruba měsíc vůbec nevychází z domu. "Na místě policisté zjistili, že muž žije. Pohledem přes okno zjistili, že v domě může být nástražný výbušný systém. Zahájili jsme vyjednávání," uvedl šéf moravskoslezské policie Tomáš Kužel.

Ta ale byla neúspěšná. Na plošinu proto naskákalo několik těžkooděnců. Nakonec padl výstřel, ozval se i výkřik. Protože muž proti zásahové jednotce otočil zbraň, policisté začali pálit. Kulka zasáhla pachatele do nohy. Sanitka ho později odvezla do nemocnice.

Související obsah

Při akci podle policejního ředitele došlo ke spuštění nástražného výbušného systému. Policie musela budovu urychleně opustit, informuje ČTK. "Zjišťujeme přesně, co se stalo. Jak byl výbušný systém nebezpečný," sdělil Kužel.

Jestli bomba představuje nebezpečí, nyní zjišťují pyrotechnici. Sousedé museli dočasně opustit své domovy, konkrétně se jedná asi o 50 lidí. Prověřování by mohlo trvat až tři hodiny.

Podle sousedů byl ozbrojený muž nekonfliktní, dlouho ale nevycházel z domu ven. Nedávno od něj měla odejít přítelkyně s dítětem. Zprávy, že je bývalým policistou, se zatím nepotvrdily.

Podívejte se na další dramatické policejní zásahy:

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz