Domácí

Nehoda armádního vozu! Pro těžce zraněného musel letět vrtulník

Nehoda armádního vozu! Pro těžce zraněného musel letět vrtulník
Zdroj: Armáda České republiky

Ve středu odpoledne havarovalo na Chomutovsku speciální armádní vozidlo. Podle prvotních informací se při nehodě zranili tři lidé, pro jednoho kvůli vážnosti zranění zamířil vrtulník záchranářů, silnice byla po dobu zásahu a vyšetřování uzavřena.

Krátce před půl třetí vyjely jednotky Integrovaného záchranného systému (IZS) k vážné nehodě armádního vozu, který havaroval u obce Chbany na Chomutovsku.

"Speciální nákladní vozidlo sjelo z krajnice. Při nehodě se zranili nejméně dva lidé, jeden utrpěl těžká zranění, druhý lehká," uvedla mluvčí policie Marie Pivková. Jednalo se o prvotní informace, mluvčí hasičů následně informaci zpřesnil.

"Při nehodě byli tři lidé zraněni, hasiči jim poskytli předlékařskou pomoc a předali je Zdravotnické záchranné službě," vysvětlil mluvčí ústeckých hasičů Lukáš Marvan.

"Před patnáctou hodinou havarovalo nákladní auto Tatra T810 z 41. mechanizovaného praporu mezi obcemi Libočany a Chbany. Tři vojáci utrpěli zranění, ta by měla být středně těžká," potvrdila zásah mluvčí Generálního štábu armády České republiky Vlastimila Cyprisová.

Podle jejích informací nákladní vůz vyjel ze silnice a následně naboural do stromu. Vojáci před nehodou plnili úkoly v rámci vojenského cvičení.

Případem se nadále bude zabývat vojenská policie ve spolupráci s policií ČR.

Související obsah

Na místo kvůli vážnosti zranění byl povolán záchranářský vrtulník. Silnice 225 byla po dobu zásahu zcela uzavřena.

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz