Královská svatba 2018

Urážka svatebčanů?! Meghan a Harry vracejí svatební dary!

Urážka svatebčanů?! Meghan a Harry vracejí svatební dary!
Zdroj: Twitter

Princ Harry a jeho manželka Meghan Markle poslali zpět stovky svatebních darů. Jejich celková hodnota je obrovská. Odhady mluví o 7 milionech liber (více než 200 milionů korun).

Na základě přísných královských předpisů se vracejí dary, které firmy z celého světa mladým novomanželům věnovaly, aby se zviditelnily, a udělaly tak svým produktům reklamu. Kensingtonský palác, kde mladý pár momentálně žije, o přijímání pozorností od podniků říká: "Přijetí darů závisí na souhlasu členů královské rodiny a je podmíněné tím, že nebude napomáhat obchodním účelům.“

Poslána zpět tak byla například "Taška lásky" od společnosti vyrábějící padnoucí plavecké potřeby. Ta obsahovala plavky a bikiny pro Harryho a Meghan. Odmítají se také dary nabízené soukromými osobami žijícími ve Velké Británii, které členové královské rodiny osobně neznají. Zejména pokud existují obavy ohledně vlastností nebo motivů dárce nebo samotného daru.

Podle Mirror.co.uk sami novomanželé výslovně požadovali, aby lidé neposílali dary, ale místo toho přispěli na seznam vybraných charit, které jsou královskému páru blízké.

Kanadský premiér Justin Trudeau vydal prohlášení, že země dá 29 tisíc liber na mladou dobročinnou společnost Jumpstart. Novozélandská premiérka Jacinda Ardenová řekla, že jménem země bylo poskytnuto 2500 liber charitě zvané Pillars podporující děti a rodiny vězňů.

Související obsah

Australský předseda vlády Malcolm Turnbull prohlásil, že země daruje peníze charitativní společnosti Invictus Game, která tento rok v Sydney pořádá paralymiádu pro zraněné válečné veterány. Kensingstonský palác celkovou částku získanou pro dobročinné účely neuvedl.

ČTĚTE TAKÉ:

KRÁLOVSKÝ SVATEBNÍ DORT, který šokoval celý svět! Čím byl výjimečný?
Šílenství kolem svatby Meghan a Harryho! Co už je přes čáru?

jmc, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz